Politike

Presidenti Meta mesazh ngushëllimi për aksidentin në Kroaci: Ndaj dhimbjen e madhe me familjet e viktimave, falenderoj autoritetet kroate për kujdesin

Meta i uron shërim të shpjetë të plagosurëve si dhe falenderon autoritetet kroate për kujdesin shëndetësor ndaj tyre.
Featured image of article: Presidenti Meta mesazh ngushëllimi për aksidentin në Kroaci: Ndaj dhimbjen e madhe me familjet e viktimave, falenderoj autoritetet kroate për kujdesin Ilir Meta

TIRANË– Presidenti i Ilir Meta ka reaguar me një mesazh ngushëllimi pas aksidentit të rëndë në Kroaci, ku humbën jetën 10 persona, teksa një autobus i linjës Frankfurt-Prishtinë doli nga rruga. Përmes një postimi të ndarë në rrjetin social ‘Facebook’, Meta i uron shërim të shpjetë të plagosurëve si dhe falenderon autoritetet kroate për kujdesin shëndetësor ndaj tyre.

Reagimi i Ilir Metës:

Me trishtim të thellë përcolla lajmin e rëndë për aksidentin tragjik në Kroaci. Ndaj dhembjen e madhe me familjet e viktimave dhe ju shpreh ngushëllimet më të sinqerta. Pasagjerëve të lënduar ju uroj shërim të shpejtë. Falenderoj autoritetet kroate, në veçanti për kujdesin shëndetësor të ofruar për të plagosurit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

 


LAJMI KRYESOR: TRAGJEDI NË KROACI! Rrëzohet autobusi i Kosovës me 60 pasagjerë brenda, mbeten të vdekur 10 persona, plagosen 45 të tjerë (PAMJET)

(kle.m./dosja.al)

Shto Koment