Politike

“Presidenti ka hall të madh maskën”/ Kryemadhi: Dëgjuam Ilir Metën votuam Edi Ramën dhe ja ku është vendi sot 

E ftuar në "Real Story", Kryetarja e LSI-së ka thënë se nëse nuk do të kishim dëgjuar Metën nuk do të kishim votuar për Edi Ramën. 
Featured image of article: “Presidenti ka hall të madh maskën”/ Kryemadhi: Dëgjuam Ilir Metën votuam Edi Ramën dhe ja ku është vendi sot  Monika Kryemadhi

TIRANË– Kryetarja e Partisë e Partisë Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, ka thënë se Presidenti Ilir Meta e ka shumë me merak mbajtjen e maskës. E ftuar në “Real Story”, Kryetarja e LSI-së ka thënë se nëse nuk do të kishim dëgjuar Metën nuk do të kishim votuar për Edi Ramën. Ajo u shpreh se beteja e saj nuk është me kryeministrin, pasi ai u gjend në kohën e gabuar dhe vendin e gabuar, por është gabimi i LSI-së që e la Ramën të ishte në krye të vendit dhe të merrte vendimet që ka marrë deri më sot.

“Dëgjuam Ilir Metën votuam Edi Ramën dhe ja ku është vendi sot. Unë betejën nuk e kam me Edi Ramën. Për mua Edi Rama ëshët një qënie njerëzorë që u gjend në vendin e gabuar në kohën e gabuar. Gabimi ishte i yni që e lamë Edi Ramën të ishte në krye dhe të merrte ato vendime”, tha Kryemadhi.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(A.k.dosja.al)

Shto Koment