Bota

“Presidenti ka dhuruar 100 mijë dollarë”, Gafa e zëdhënëses së Trump, i zbulon llogarinë bankare

Në momentin që ka deklaruar edhe shumën e parave që ka dhuruar Trump, ajo gabimisht ka  zbuluar edhe numrin e llogarisë bankare të presidentit Trump.
Featured image of article: “Presidenti ka dhuruar 100 mijë dollarë”, Gafa e zëdhënëses së Trump, i zbulon llogarinë bankare

SHBA– Zëdhënësja për shtyp e Shtëpisë së Bardhë, Kayleigh McEnany, teksa ka dalë në një konferencë për shtyp, për të njoftuar se presidenti amerikan Donald Trump ka dhuruar 100 mijë dollarë për luftën kundër Covid-19.

E ndërkohë që ka folur për këtë shumë të dhuruar nga Trump, McEnany ka bërë një gafë.

Në momentin që ka deklaruar edhe shumën e parave që ka dhuruar Trump, ajo gabimisht ka  zbuluar edhe numrin e llogarisë bankare të presidentit Trump.

Nuk dihet sesi mund ta ketë pritur këtë gafë të zëdhënëses, por ai s’ka bërë asnjë reagim deri më tani.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kujtojmë që deri më tani SHBA është një prej vendeve më të goditura nga koronavirusi ku numërohen 97.732 viktima dhe mbi 1.6 milionë të infektuar.

Burimi: timesofindia

A.C/Dosja.al

Shto Koment