Bota

Presidenti Erdogan merr në telefon kancelaren gjermane Angela Merkel, ja çfarë diskutuan!

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan dhe Kancelarja gjermane Angela Merkel kanë zhvilluar pasditen e sotme një bisedë telefonike, ku mësohet të kenë diskutuar rreth marrëdhënieve bilaterale, çështjes së migracionit dhe zhvillimet në Siri dhe Libi.
Featured image of article: Presidenti Erdogan merr në telefon kancelaren gjermane Angela Merkel, ja çfarë diskutuan! Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan

TURQI- Sipas mediave të turke është mësuar se Presidenti Rexhep Tajip Erdogan ka zhvilluar një bisedë telefonike me  Kancelaren gjermane Angela Merkel.

Gjatë bisedës mes dy udhëheqësve të është diskutuar mbi çështjen e migracionit si dhe zhvillimet në Siri dhe Libi.

Lajmi për bisedën e Presidentit Erdogan është bërë me dije përmes një deklarate të bërë nga Presidenca e Komunikimit. Përveç marrëdhënieve bilaterale, çështja e migracionit dhe zhvillimet në Siri dhe Libi janë diskutuar në bisedën telefonike mes Erdoganit dhe Merkel.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi:  msn

A.C/Dosja.al

Shto Koment