Bota

PREKËSE/ Kaluan 47 vite së bashku, çifti i bashkëshortëve shuhen brenda një minuti nga Covid

Ata rritën fëmijët e tyre, nipërit, por një natë më parë, ndërruar jetë të dy. Leslie, 75 vjeç dhe Patricia, 78 vjeç, ishin të dy të infektuar me Covid-19 dhe mbyllën sytë brenda një minuti, njëri psas tjetrit.
Featured image of article: PREKËSE/ Kaluan 47 vite së bashku, çifti i bashkëshortëve shuhen brenda një minuti nga Covid Patricia dhe Leslie Makgouoters

SHBA– Një çift të moshuarish kanë ndërruar jetë nga Covid-19, të dy, brenda një minute. Ngjarja e trishtë u regjistrua në Michigan, një natë më parë. CNN shkruan se Patricia dhe Leslie Makgouoters ishin të pandashëm prej 47 vitesh.

Ata rritën fëmijët e tyre, nipërit, por një natë më parë, ndërruar jetë të dy. Leslie, 75 vjeç dhe Patricia, 78 vjeç, ishin të dy të infektuar me Covid-19 dhe mbyllën sytë brenda një minuti, njëri psas tjetrit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Edhe pse u shokuam, nuk u habitëm aq shumë, pasi ata ishin gjithë kohën bashkë, e shijuan jetën e tyre së bashku. Është e bukur, por edhe aq tragjike. Ashtu si Romeo dhe Zhulieta”, tha Joanna Sisk, një nga vajzat e tyre.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment