Aktualitet

Prej 5 ditësh pa energji elektrike! Shiu i akullt shkatërron rrjetin përçues në fshatrat e Dibrës, asnjë nuk iu vjen në ndihmë banorëve

VIDEO
Pjesa më e madhe e shtyllave dhe e telave përçues në fshatrat Shullan, Plostan dhe Vasie të Kalasë së Dodës janë këputur, duke lënë zonën pa energji. Banorët ankohen se prej 5 ditësh në zonë nuk është parë asnjë elektriçist, madje as nuk u përgjigjen as në telefon.
Featured image of article: Prej 5 ditësh pa energji elektrike! Shiu i akullt shkatërron rrjetin përçues në fshatrat e Dibrës, asnjë nuk iu vjen në ndihmë banorëve Pamje nga vendngjarja

DIBER– Zona e Kalasë së Dodës prej 5 ditësh pa energji elektrike. Shiu i akullt, një fenomen i që ndodh pothuajse për çdo vit, ka shkatërruar gjithë rrjetin përçues në fshatrat e Dibrës. Më problematike situata është në Kalanë e Dodës,Lurë e Selishtë .

Pjesa më e madhe e shtyllave dhe e telave përçues në fshatrat Shullan, Plostan dhe Vasie të Kalasë së Dodës janë këputur, duke lënë zonën pa energji. Banorët ankohen se prej 5 ditësh në zonë nuk është parë asnjë elektriçist, madje as nuk u përgjigjen as në telefon.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al


Ato tregojnë se vitet e fundit ka ndodhur shpesh të këputen telat apo shtyllat, por që i kanë riparuar vetë, herë duke tërhequr shtylla me makinat e tyre e herë duke paguar elektriçistë privatisht.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment