Sport

Predha e Ronaldos kalon Juventus në avantazh, bardh e zinjtë përmbysin Lyon-in, City kalon sërish në avantazh ndaj Real Madrid

Ronaldo kalon Juventus në avantazh me një gjuajtje të bukur nga distanca.
Featured image of article: Predha e Ronaldos kalon Juventus në avantazh, bardh e zinjtë përmbysin Lyon-in, City kalon sërish në avantazh ndaj Real Madrid Cristiano Ronaldo

CHAMPIONS LEAGUE-uventus ka arritur të përmbysë shifrat në ndeshjen ndaj Lyon. Portugezi Cristiano Ronaldo ka kaluar në avantazh bardh e zinjtë, duke shënuar edhe golin e dytë në këtë ndeshjes.

Me një goditje të bukur nga jashtë zone, portugezi ka kapur në befasi portierin e Lyon, i cili pavarësisht përpjekjeve, nuk mundi ta ndalte predhën e portugezit. Tashmë Juventus është më pranë kualifikimit dhe i duhet vetëm 1 gol për të kaluar në mesin e 8 më të mirave, por duhet të bëjë kujdes për të mos pësuar.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në ndeshjen tjetër, mes Mancester City dhe Real Madrid, “qytetarët”, kanë kaluar sërish në avantazh me Sterling, i cili ka shënuar golin e dytë personal në këtë takim.

(g.sh./dosja.al)

Shto Koment