Politike

Pranoi mandatin, Mara rrëfen arsyet: Nuk përfaqësoj LSI-në, për Monikën kam respekt

Aurora Mara, një nga deputetet më të reja të kuvendit është shprehur se ajo zgjodhi të pranojë mandatin për të përfaqësuar popullin e Matit, I cili e ka votuar.
Featured image of article: Pranoi mandatin, Mara rrëfen arsyet: Nuk përfaqësoj LSI-në, për Monikën kam respekt Aurora Mara

TIRANË-Aurora Mara ka treguar se përse e pranoi mandatin e saj si deputete. E ftuar në “Kafe in”, Mara e cila doli nga listat e LSI-së në zgjedhjet parlamentare të 2017, pasi partia e saj bashkë me PD zgjodhi të djegë mandatet e të dalë jashtë jetës parlamentare.

Vendosa të përfaqësoj popullin e Matit i cili më ka votuar. Respektoj Monikën dhe presidentin por pranova mandatin dhe besoj se kam bërë zgjedhjen e duhur,”- u shpreh deputetja e re.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Përsa i përket qëndrimit të saj në kuvendin e Shqipërisë, Mara deklaroi se ajo sot përfaqëson opozitën e re në kuvend e jo LSI-në.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment