Sport

Postimi i fundit në rrjetet sociale ishte me Lebron James, mbarë bota shpreh ngushëllimet në faqen e Kobe Bryant

Mijëra fansa të legjendës së basketbollit shkruajnë ngushëllimet e tyre
Featured image of article: Postimi i fundit në rrjetet sociale ishte me Lebron James, mbarë bota shpreh ngushëllimet në faqen e Kobe Bryant Kobe Bryant (RIP)

SHBA- Postimi i fundit i legjendës Kobe Bryant në rrjetet sociale është një foto e tij me LeBron James. Mijëra sportdashës (dhe jo vetëm) nga e gjithë bota janë pikëlluar nga lajmi që legjenda e basketbollit sot ka ndërruar jetë dhe ende nuk iu besojnë syve, kur lexojnë lajme për aksidentin e tij me helikopterin privat. Komentet në atë foto të fundit nuk reshtin.

Kjo e diel duhej të mbyllej me ndonjë emision “show” në televizion, pranë familjeve tona dhe duke menduar për nisjen e vrullshme të javës që po vjen, por jo. Fatkeqësisht, java po mbyllet me një lajm shumë të rëndë, të cilin nuk do ta ketë askush të lehtë ta pranojë.

“Kobe, ti je arsyeja pse shoh basketboll. Ndihem jashtëzakonisht keq për aksidentin tënd. U prehsh në paqe!”, shkruan një fanse e ish-basketbollistit të famshëm. “Ngushëllime familjarëve! Uroj që lajmet e fundit që po lexoj të mos jenë të vërteta”, shkruan një tjetër fans i tij, duke iu referuar faktit se në ABC News (Amerikë) raportohet se në helikopter kanë qenë edhe vajzat e Bryant (pa shkruar numër – ai ka 4).

M.P. / Dosja.al

 

View this post on Instagram

 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

On to #2 @kingjames! Keep growing the game and charting the path for the next. 💪🏾

A post shared by Kobe Bryant (@kobebryant) on

Kobe Bryant, legjenda e basketbollit amerikan është shuar sot pas një aksidenti ajror. Mediat vendase bëjnë me dije se Bryant ishte duke udhëtuar me helikopretin e tij prvat, bashkë me vazjën 13-vjeçare dhe 4 persona të tjerë, por janë rrëzuar dhe kanë gjetur të gjithë vdekjen. Mijëra fansa nëpërbotë kanë shprehur ngushëllimet për këtë humbje. Mes atyre që reaguan ishte Donald Trump dhe Edi Rama.

(M.P. Dosja.al)

Shto Koment