Aktualitet

POST PROTESTA/ Babi i Klodian Rashës: Më lini në dhimbjen time se kam punuar me devotshmëri, nuk kam vajzë me emrin Bora, e kam të veshur me të zeza…Asnjë kontakt me familjen e policit që më vrau djalin

Ai falenderoi të gjithë shqiptarë për mbështetjen dhe mohoi edhe njëherë që vajza me emrin Bora, e cila tha sot se ishte motra e Klodianit, të ishte vajza e tij. I pyetur nëse ka pasur ndonjë kontakt me familjen e policit që i vrau djalin, ai e mohoi këtë gjë.
Featured image of article: POST PROTESTA/ Babi i Klodian Rashës: Më lini në dhimbjen time se kam punuar me devotshmëri, nuk kam vajzë me emrin Bora, e kam të veshur me të zeza…Asnjë kontakt me familjen e policit që më vrau djalin

TIRANË– Babi i Klodian Rashës, të riut që u vra nga efeltivi ka kërkuar të lihet nga gazetarët ne dhimbjen e tij. Përpara mediave, pas prptestës që u mbajt sot, i prekur, babai i 25-vjeçarit tha se vetëm ata që janë baballarë e kuptojnë dhimbjen e tij.

Ai falenderoi të gjithë shqiptarë për mbështetjen dhe mohoi edhe njëherë që vajza me emrin Bora, e cila tha sot se ishte motra e Klodianit, të ishte vajza e tij. I pyetur nëse ka pasur ndonjë kontakt me familjen e policit që i vrau djalin, ai e mohoi këtë gjë.

Kjo është një dhimbje e madhe. Mos i rëntë askujt. Nuk di ç’të them. Unë nuk e njoh fare familjen e atij që më vrau djalin. S’kam pasur asnjë kontakt me ta. Asnjë reagim, asgjë. Më lini në dhimbjen time. Doli një Bora atje që tha se ishte motra e Klodianit, kjo nuk është e vërtetë. Vajza ime quhet Marjeta, është e veshur me të zeza. Këto janë prapaskena. Unë kam punu me nder dhe respekt. Me devotshmëri. Mos me rëndoni me këto kur është fare e qartë çfarë është bërë. Ju falenderoj të gjithëve gjithë sa jeni, gjithë familjet shqiptare. Zoti iu lëntë shëndosh! Ata që janë baballarë e dinë shumë çfarë dhimbjeje është, të tjerët do bëhen e do më kuptojnë,”- tha ai.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Protesta e sotme tregoi kryengritjen e qytetarëve pas vrasjes së 25-vjeçarit Klodian Rasha nga efektivi i policisë. Për pesë orë rresht, prptestuesit shkatërruan ç’ka gketën duke kërkuar drejtësi për Rashën dhe dorëheqjen e ministrit Sandër Lleshaj.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment