Sport

Portieri i Liverpool ‘përkëdhel’ Shaqirin: Magjistar i vogël, e kisha tmerr në stërvitje

Ai thotë se kishte frikë të qendronte para portës kur Sharqiri kishte topin nënkontroll. 
Featured image of article: Portieri i Liverpool ‘përkëdhel’ Shaqirin: Magjistar i vogël, e kisha tmerr në stërvitje Xherdan Shaqiri, futbollist i Liverpool

ANGLI- Andy Lonergan ishte portieri i tretë pas Alisson dhe Adrian këtë sezon te Liverpool. Ai arriti të fitonte kampionatin anglez edhe pse nuk pati fatin të zbriste në fushë këtë sezon me Liverpool. Por prej ditës së djeshmë ai është lojtarë i lirë pas mbarimit të kontratës. 

Në një intervistë për mediat vendase, ai kujton kohën në fillimet e tij me kampionët e Anglisë, ku tregon se ishtë befasuar nga cilësitë e lojtarëve dhe sidomos nga futbollisti shqiptar, Xherdan Sharqiri. Ai thotë se kishte frikë të qendronte para portës kur Sharqiri kishte topin nënkontroll. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kur mbërrita te Liverpool, u befasova nga aftësitë e lojtarëve të skuadrës.Të gjithë i përkasin një niveli të çmendur dhe të jashtëzakonshëm, por nëse më duhet të them të vërtetën, ai prej të cilit kisha më shumë frikë në stërvitje ishte Shaqiri. Shpresoja gjithmonë që të qëlloja në një skuadër me të.Xherdani është një magjistar i vogël. Nuk ia këshilloj askujt ta ketë kundër, pasi mund të bëjë çfarë të dojë me të majtën e tij”, thekson portieri nga Preston.

(I.A. Dosja.al)

Shto Koment