Sociale

Popullsia drejt plakjes, të moshuarit mes varfërisë dhe braktisjes (VD)

Mosha e tretë ndeshët me mjaft barriera në jetë, si sëmundjet, braktisja, varfëria. Asistenca në shtëpi nuk ofrohet, edhe pse ligji është miratuar disa vite më parë
Featured image of article: Popullsia drejt plakjes, të moshuarit mes varfërisë dhe braktisjes (VD) Një i moshuar me tespie në dorë

TIRANË- Statistikat në Shqipëri tregojnë se popullsia është plakur me 10 për qind që prej vitit 1990. Mosha e tretë ndeshët me mjaft barriera në jetë, si sëmundjet, braktisja, varfëria. Asistenca në shtëpi nuk ofrohet, edhe pse ligji është miratuar disa vite më parë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(Marrë nga Zëri i Amerikës)

Shto Koment