Blog

Populli s’duhet shkatërrojë varrezat turke, por të varros 4 varrexhinjtë e Shqipërisë!

Eshtrat e viktimave të luftës politike në turqi nuk kanë asnjë faj pse Rama-Berisha-Basha-Meta janë pa integritet, pa moral, pa atdhedashuri, pa përgjejgjshmëri, pa karakter dhe pa skrupuj.
Featured image of article: Populli s’duhet shkatërrojë varrezat turke, por të varros 4 varrexhinjtë e Shqipërisë! Kreshnik Spahiu

Sapo lexova në rrjetet sociale, që disa “patriotë” do grupohen të martën për të shkatrruar memorialin e turqve të vrarë nga grushti shtetit kundër Erdogan.

Unë isha ndër të parët që shkrova dhe denoncova marrëveshjen PS-PD për ngritjen e këtij memoriali dhe jam sërish i pari që denoncoj me forcë një maskaradë tjetër që po tentohet: “Dhuna kundër varreve”

Të shkatërrosh varret nuk ka qënë dhe as do jetë traditë shqiptare por thjesht një frymë barbare.

Eshtrat e viktimave të luftës politike në turqi nuk kanë asnjë faj pse Rama-Berisha-Basha-Meta janë pa integritet, pa moral, pa atdhedashuri, pa përgjejgjshmëri, pa karakter dhe pa skrupuj.

E keni parë si hesht Sali Berisha që s’lë idiotizëm pa publikuar në facebookun digital?

E keni parë si hesht Meta që s’ka lēnë qen e mace pa dal foto në majë maleve dhe shkurreve këtë verë?

E keni parë si hesht Basha dhe luan me dy porta duke dërguar anëtarin e kryesisë dhe sekretarin me jashtë në varreza për solidarizim me Partinë Socialiste?

E keni parë si hesht Edi Rama për memorialin dhe del çdo mëmgjes foto nga bregdeti Jon?

Mos guxoni ti prekni varrezat turke se nuk e ndryshojnë ato Shqipërinë. Mos i prekni as varrezat turke dhe as greke.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Mos sulmoni lapidarët bullgar apo serb.

As tabelat maqedonase nuk na e kanë fajin.

Mos u ankoni për sheshet amerikane apo ruse në Bathore apo Kuçovë!

Heroizmi dhe patriotizmi nuk është luftë me varre por beteja me varrexhinjtë e Shqipërisë.

Po patët këllqe varrosni këta 4 varrexhinj që prej 30 vitesh nuk meritojnë më shumë se të mbeten fosilet e kombit.

Ata e kanë mbushur Shqipërinë me varre ushtarësh të huaj dhe kanë varrosur historinë e Shqipërisë. Ata kanë shembur malet dhe kanë mitizuat halet.

Gjergj Kastrioti nuk luftoi kundër varreve turke por kundër një perandorie sulltanësh!

Varrosni sulltanë që të shpëtoni Shqipërinë!

3 Komente në “Populli s’duhet shkatërrojë varrezat turke, por të varros 4 varrexhinjtë e Shqipërisë!

 1. Hapur po e thoni dhe ju, me një ndjenjë keqardhje; " mia prishni varret…!!"

  E para aty nuk ka asnjë varrà i nderuar…

  E dyta memoriali që, që tani kan filluar t’a quajnë ‘varre", duhet t’a Heine ata që vunë…

  E treta duket qartë servilizmi i pështirë i politikanëve shqiptar që vetëm të skuqen nuk dinë

  Dhe e fundit kushdo që mund të bëhet i par në këtë vend fatkeq, duhet të puthë dorën e Sulltanëve të Turqisë

 2. Hapur po e thoni dhe ju, me një ndjenjë keqardhje; " mia prishni varret…!!"

  E para aty nuk ka asnjë varr i nderuar…

  E dyta memoriali që, që tani kan filluar t’a quajnë ‘varre", duhet t’a Heqin ata që e vunë…

  E treta duket qartë servilizmi i pështirë i politikanëve shqiptar që vetëm të skuqen nuk dinë

  Dhe e fundit kushdo që mund të bëhet i par në këtë vend fatkeq, duhet të puthë dorën e Sulltanëve të Turqisë

 3. Hapur po e thoni dhe ju, me një ndjenjë keqardhje; " mos prishni varret…!!"

  E para aty nuk ka asnjë varr i nderuar…

  E dyta memoriali që, që tani kan filluar t’a quajnë ‘varre", duhet t’a Heqin ata që e vunë…

  E treta duket qartë servilizmi i pështirë i politikanëve shqiptar që vetëm të skuqen nuk dinë

  Dhe e fundit kushdo që mund të bëhet i par në këtë vend fatkeq, duhet të puthë dorën e Sulltanëve të Turqisë

Shto Koment