LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Berisha shkon në Kuvend, refuzon GJKKO-në, seanca shtyhet për nesër, Gjokutaj: Materiali ishte voluminoz

• Seanca gjyqësore ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha dhe dhëndrrit të tij Jamarbër Malltezi është shtyrë për nesër. • Avokati Genc Gjokutaj ka deklaruar se seanca u shty për shkak të materialeve voluminoze të çështjes Partizani. • Berisha nuk u paraqit ditën e sotme, duke zgjedhur që të shkojë në seancën plenare. • Sali Berisha dhe Jamarbër Malltezi kanë ankimuar vendimin e GJKKO-së që la në fuqi masat e sigurisë ndaj tyre për çështjen Partizani.

4 artikuj për këtë temë.

2 JAVE ME PARE

Gjykata e Apelit shtyn seancën gjyqësore të Berishës dhe Malltezit, Gjokutaj: Materiali është voluminoz, vendimi nesër në orën 11:00

Berisha shkon në Kuvend, refuzon GJKKO-në, seanca shtyhet për
Genc Gjokutaj

TIRANË- Avokati i kreut të Partisë Demokratike Sali Berisha, Genc Gjokutaj ka deklaruar se Gjykata e Posaçme ka shtyrë seancën gjyqësore për kryedemoikratin dhe Jamarbër Malltezi. Shkak për shtyrjen e seancës është bërë materiali voluminoz që ka patur dosja Partizani. Seanca e radhës do të mbahet ditën e nesërme në orën 11:00.

“Ne kemi që në orën 9, në mënyrë shteruese kemi paraqitur gjithë argumentet që masat nuk qëndrojnë dhe çështja është një farsë… gjykata ishte në pamundësi për të dhënë vendimi pasi materiali është voluminoz dhe seanca u shty për nesër në orën 11:00”, tha Gjokutaj.

2 JAVE ME PARE

Ankimimi i Sali Berishës në Apel/ Ndërpritet seanca, avokati i ish-kryeministrit kërkoi shfuqizimin e masës

Berisha shkon në Kuvend, refuzon GJKKO-në, seanca shtyhet për

TIRANË- Ndërpritet seanca në Apelin e GJKKO për Berishën.

Për afro dy orë avokati i Berishës Genci Gjokuataj ka renditur të gjitha argumentet ligjore në Apelin e GJKKO, duke pretenduar që masat ndaj ish-kryeministrit duhet të hiqen dhe se janë antikushtetuese.
 Ai thotë se nuk ka vepër penale dhe se nuk ka shkak që ai të mbahet një masë ndaluese si dhe nuk eksiton rreziku që ai të dalë jashtë vendit.

Gjykata ka vendosur që ta shkëpusë seancën për pak minuta, ndërsa pritet që rinisë sërish, ku do të mbahet seancë për Jamarbër Malltezin./Dosja.al

2 JAVE ME PARE

"Rama vjen si Kim Yong Un"/ Nuk u paraqit në SPAK, Berisha: Nuk shkoj në gjykatë, është urdhër i Ramës

Berisha shkon në Kuvend, refuzon GJKKO-në, seanca shtyhet për
Sali Berisha

TIRANË- Ish-kryeministri Berisha ka folur sot për mediat para seancës plenare. Ai komentoi edhe ardhjen e kryeministrit Rama në Kuvend, duke thënë se ai vjen si Kim Yong Un, me 20 makina. 

Po ashtu, Berisha u shpreh se nuk do të paraqitet në gjykatë, pasi e gjitha është bërë me urdhër të Ramës. 

Jeni dëshmitë të një aksioni që synon mbrojtjen e të drejtave kushtetuese të popullit opozitar në Kuvend. Kështu si e ka nisur me 10 makina pas, do të përfundojë me 20 makina, njësoj si Kim Yong Un. Kështu do të përfundojë.

Sot jam paraqitur në Parlmaent nuk mund të pranojë kurrë përvetësimin që bën Rama. Ai është marrë nga mercenarët e inkriminuar, siç është Arben Kraja, që e nxjerr jashtë si i inkriminuar. Do ia them të vërtetat Ramës, po nuk ia mbathi. Beteja është pa kthim"

2 JAVE ME PARE

Privatizimi i kompleksit Partizani, avokatët e Berishës mbërrijnë në gjykatë

Berisha shkon në Kuvend, refuzon GJKKO-në, seanca shtyhet për
Sali Berisha

TIRANË- Sot në orën 09:00, mbahet seanca në Apelin e GJKKO për ankimin e Berishës dhe Malltezit kundër masave të sigurisë të dhëna për aferën e privatizimit të kompleksit “Partizani”.

Ndërkohë në GJKKO ka mbërritur avokati i Sali Berishës, Genc Gjokutaj.

Ish-kryeministri Sali Berisha duhej të paraqitet në SPAK ditën e sotme para oficeres Adelajda Metaj për masat e sigurisë ndaj tij, ‘detyrim paraqitjeje’ dhe ‘ndalimi daljes jashtë shtetit’, në çështjen Partizani, por edhe sot, nuk u paraqit./Dosja.al

sali berisha

Sondazh

Poll

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!