KRYESORET
Politike

Evi Kokalari zbulon pse u kris marrëdhënia me Bleona Qerretin: Më argëtonte, por...

Sipas Kokalarit, miqësia u shtua në Shqipëri kur ato dilni për darka dhe frekuentoheshin shpesh, por arsye për daljet e tyre ishin vetëm sepse këngëtarja e argëtonte.

13 Maj 2022, 19:23 Nga DOSJA
Evi Kokalari zbulon pse u kris marrëdhënia me Bleona Qerretin: Më
Bleona Qereti dhe Evi Kokalari

TIRANË- Aktivistja Evi Kokalari hodhi dritë mbi arsyet që çuan në krisjen e marrëdhënies miqësore mes saj dhe këngëtares Bleona Qereti. E ftuar në emsionin “Zonë e lirë”, Evi tha se Bleona kishte bërë disa gjëra që nuk duhej, ndaj dhe raportohet mes tyre nuk ishin si më parë.

Sipas Kokalarit, miqësia u shtua në Shqipëri kur ato dilni për darka dhe frekuentoheshin shpesh, por arsye për daljet e tyre ishin vetëm sepse këngëtarja e argëtonte.

"Incidenti nisi se bëri disa gjëra të vogla që s’duhej ta kishte bërë. Nuk dua të jap detaje, pasi dua të mbroj personat e tjerë të përfshirë. Kur ti ke dikë që të jep një dorë duhet të disha si ta mbash. Kaq! Kur ty të jepen disa favore ti fut logjikën dhe thua; më intereson mua që t'i bëj dëm Evit? E thashë me pak fjalë që unë Bleonën e kam takuar me Donika Bardhin se donte të merrej me Trumpin. Më shkruajti vetë, i tha Donika që unë isha njeriu i duhur nëse donte të lidhej dhe të merrej me fushatën e Trumpit. E kam takuar 3 muaj para zgjedhjeve në gusht të 2020-ës. Nuk e dija kush ishte, nuk e mbaja mend. Ne dilnim për darkë dhe mua më argëtonte se nuk ka as filtra asgjë. Është gallatë. Në atë kohë ishte në Shqipëri se bënte ca emisione. Edhe unë isha në Tiranë me Foltoren, kam dalë disa herë në Tiranë. Për president nuk bën sepse nuk ka inteligjencën politike, por kështu në jetën e përditshme është shumë “sharp” (e mpretë),"-tha Evi Kokalari.

(k.m/dosja.al)

Sondazh

Poll

Emrat e Alibeajt për Zgjedhoren, Balla: Sa t'i sjellë, do i miratojmë, më në fund

Emrat e Alibeajt për Zgjedhoren, Balla: Sa t'i sjellë, do i miratojmë, më në fund

Presidenti/ Balla: Votat do i gjejmë, po konsultohem me dy grupet e tjera të Opozitës

Bylykbashi anëtar i Reformës Zgjedhore, Alibeaj: Nuk është provokim

'Jam kryetar grupi'/ Alibeaj: Brenda PD s'ka përplasje, s'ka bojkot për presidentin, të hënën....

Procesi i zgjedhjes, Alibeaj: Jemi gati deri në 12 të natës nëse PS ndryshon mendje

Zgjedhja e Presidentit/ Alibeaj: Maxhoranca nuk i ka 71 vota, është realitet

Procesi i Presidentit/ Ndryshon mendim pas mbledhjes, Alibeaj: Do marrim pjesë

Cilët kryebashkiakë do kallëzohen? Manja: Hetimi ka rregulla, s'bëj publike asnjë rast

Rrezikon Shqipëria nga lufta?Peleshi:Jemi të sigurtë,NATO reagon sa herë që preket një pëllëmbë tokë

Shqipëria ngre bazë të dhënash për emergjencat, çon togë në Bullgari, zgjeron kontributin në NATO

Balluku: Ka abonentë familjarë që përdorin mbi 5 mijë kw mujorë, do kenë pishina, s'fikin dritat

Miratohet koncensioni për ndërtimin e aksit Thumanë-Kashar

Qeveria vendos transferimin e të dhënave për licensat e minierave

A e ka gati Shqipëria dosjen për çështjen e detit në Hagë? Xhaçka: Në atë fazë jemi

Mbështetje për emigrantët shqiptarë në Greqi? Xhaçka: E diskutova me Dendias, do njihet gjuha shqipe

Shqipëria jep OK për futjen e Suedisë e Finlandës në NATO

Gjuhë të huaja e letërsia, ulet mesatarja që duhet të kenë maturantët për këto degë

Kisha

Mbledhja e grupit, Berisha mbërrin në selinë blu: Alibeaj vegël e Ramës, po fyejnë Diasporën

Forumi i PPE, Berisha: Po mbajnë qëndrim neutral, zëri ynë s’do mungojë

S’ju uroi asnjë ambasadë, Berisha: S’e mbaj mend ta kenë bërë ndonjëherë

Marrëdhënia me SHBA, Rama: Miqtë e BE s'e kuptojnë, u dukemi budallenj

Rama: Kemi gati projektin për një bazë detare të NATO-s, do ia paraqesim gjeneralit

Yuri Kim në sallë, Edi Rama: Do flas anglisht, të shmang përkthimin e keq që krijon probleme

U nderua me medalje, gjenerali amerikan 'i mahnitur' pas Ramës: Jeni lider!

Rama i dorëzon medalje Komandantit të NATO-s: Do bëjmë plan për një bazë detare

INCIDENTI- Rama mezi i vendos medaljen gjeneralit amerikan: Më fal, s'qenka e lehtë

Tifozët

Trafikimi i qenieve njerëzore, Kim: Shqipëria ka ende punë për të bërë, SHBA s'ndalon ndihmën

Trafikimi i qenieve njerëzore, Osmani: Rrjetet kriminale kanë shfrytëzuar mungesën e rendit

Meta thirrje prokurorive: Hetoni trafikimin e qenieve njerëzore, fëmijët në rrezik

Zgjedhja e pasardhësit, Meta: Kuvendi të bëjë punën e tij, Opozita më e mirë janë shqiptarët

"Kush e bëri hapin e parë?"/ Pajtimi me Kim, Meta: S'shoh asnjë problem...

Tifozët terror në Tiranë, nën pushtim kryeqytetin, kros tek Kryeministria

Aksident i trefishtë në Vlorë, makinat bëhen 'copash' në Skelë, shkak shpejtësia

Makina e policisë e dhunuar, gjendet një thikë në vendngjarje

Tifozët nuk pyesin, përplasen me Policinë e shkatërrojnë çdo gjë që i'u del përpara

Tifozët nuk pyesin, përplasen me Policinë e shkatërrojnë çdo gjë që i'u del përpara

Tifozët nuk pyesin, përplasen me Policinë e shkatërrojnë çdo gjë që i'u del përpara

Tifozët nuk pyesin, përplasen me Policinë e shkatërrojnë çdo gjë që i'u del përpara

Presidenti/ Balla: 4-2-1 s'është negociatë, PD nuk më ka sjellë asnjë emër

Presidenti/ Balla: Raundi i tretë do të mbahet më 30 maj, ora 10:00

Presidenti/ Balla-opozitës: Kemi 6 ditë kohë që të negociojmë, sillni emrat

Presidenti/ Spiropali-opozitës: Pse vini kur e cilësoni si ilegjitim këtë proces?

Presidenti/ Duma-PS: E doni Opozitën sa për farsë. I kthehet Balla: Mos u nxeh!

Presidenti/ Alibeaj: PS do presidentin e saj, jo për popullin

Mediu: S'ka kohë për 8 e 10 kandidatë, Opozita duhet të ketë kandidatin e saj

'21 Janari'/ Tabaku: Duam të dimë kur do arrestohet X ministër. Balla: E di për kë e kam...

Dosja e '21 Janarit'/ Balla: Kam besim se do hetohet nga Prokuroria e Posaçme

Kraja: Ka korrupsion dhe pastrim parash në të gjitha fushat, duhet punë e madhe për t'i luftuar