Politike

Politika ‘zien’ nga marrëveshja e fundit, Basha i qetë, shkëmben batuata me gazetarët: Ç’është kjo heshtje?

VIDEO
Sapo hyri në sallë, i shoqëruar nga sekretari i Përgjithshëm, Gazment Bardhi, ka shkëmbyer batuta me gazetarët e mbledhur në selinë blu.
Featured image of article: Politika ‘zien’ nga marrëveshja e fundit, Basha i qetë, shkëmben batuata me gazetarët: Ç’është kjo heshtje? Basha dhe Bardhi

TIRANË– Pas miratimit të kërkesave të opozitës në Komisionin e Ligjeve, kryedemokrati Lulzim Basha lajmëroi një deklaratë për shtyp. Sapo hyri në sallë, i shoqëruar nga sekretari i Përgjithshëm, Gazment Bardhi, ka shkëmbyer batuta me gazetarët e mbledhur në selinë blu.

Bashës i ka bërë përshtypje heshtja e gazetarëve, të cilët u janë përgjigjur shumë shkurt.

Lulzim Basha: Ç’është kjo heshtje?

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Gazetarët: Po prisnim….

Këto deklarata Basha i ka bërë gjatë konferencës me gazetarët. Kreu i PD u shpreh se Rama ka grisur në esencë marrëveshjen e 5 qershorit të arritur në KP. Sipas Bashës, Rama s’do listat e hapura, por vetëm ndalimin e koalicioneve pasi është i tmerruar nga humbja në zgjedhje. Numri 1 i opozitës shtoi se për lsitat e hapura duhet të vendosin qytetarët, e tregoi dhe një ‘pazar’ që i kishte ofruar Rama përgjatë vitit 2020. Sipas kreut të PS, Rama i kishte propozuar postin e Kryeministrit e vetë të bëhej President.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment