Aktualitet

Trafikonin lëndë narkotike në disa vende të Europës/ 4 shqiptarët dalin përpara gjykatës së Romës

Ata janë arrestuar më 13 qershor të vitit të kaluar, pasi u kapën në flagrancë, ndërsa Gjykata ka vendosur që t'ju hiqet një e treta e dënimit për shkak se kanë pranuan fajin. Sipas mediave të huaja “shefi” i bandës konsiderohet personi me inicialet A.C ndërsa të tjerët merrnin detyrat që ua caktonte ky i fundit.
Featured image of article: Trafikonin lëndë narkotike në disa vende të Europës/ 4 shqiptarët dalin përpara gjykatës së Romës Policia italiane, ilustrim

ITALI- 4 shqiptarët me inciale A.C, M.K, F.S dhe R.M, ditën e sotme kanë dalë përpara gjykatës së Romës, pasi dyshohen se janë marrë me trafikim të lëndëve narkotike në Shqipëri, Itali dhe Belgjikë.

Ata janë arrestuar më 13 qershor të vitit të kaluar, pasi u kapën në flagrancë, ndërsa Gjykata ka vendosur që t’ju hiqet një e treta e dënimit për shkak se kanë pranuan fajin. Sipas mediave të huaja “shefi” i bandës konsiderohet personi me inicialet A.C ndërsa të tjerët merrnin detyrat që ua caktonte ky i fundit.

Kjo bandë ishte për muaj të tërë nën vëzhgimin e Drejtorisë së Antimafias së Romës.
Mësohet se shqiptarët kishin bashkëpunuar me 8 shtetas të tjerë, 4 prej të cilëve janë lënë në ‘arrest shtëpie’. Trafikimi i drogës bëhej nga Shqipëria, Toskana e më pas drejt Belgjikës, ku lënda narkotike u shitej pordoruesve .

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi:Viterbonew24

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment