Aktualitet

Policia fsheh vdekjen e 22-vjeçarit në Sauk? Qytetari: Efektivët na thanë ‘ikni, mos filmoni’!

Një qytetar ka denoncuar tek JOQ rastin duke u shprehur se kur kishte tentuar që të bënte foto dhe video, Policia e kishte ndaluar.
Featured image of article: Policia fsheh vdekjen e 22-vjeçarit në Sauk? Qytetari: Efektivët na thanë ‘ikni, mos filmoni’! Foto ilustruese

TIRANË– Një ngjarje e rëndë raportohet se ka ndodhur në kryeqytet ditën e djeshme. Në zonën e Saukut të Vjetër, një 22-vjeçar është përplasur me makinë.

Një qytetar ka denoncuar tek JOQ rastin duke u shprehur se kur kishte tentuar që të bënte foto dhe video, Policia e kishte ndaluar.

“Një makinë ka përplasur për vdekje një 22-vjeçar dhe Policia ende nuk e ka bërë të ditur kërë ngjarje. Nuk munda të marr foto sepse Policia na tha; largohuni që këtu, sepse ai që e përplasi e çoi në spital,”-shkruan ai.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Rasti ngjan me vdekjen e 23-vjeçarit, Reldi Guga, i cili u përplas nga një kamion teksa kishte dalë për të blerë ushqime. Lajmi për ndarjen e tij nga jeta u mor vesh nga postimi i i pedagogut të tij, Erion Kristo. 

(k.m./dosja.al)

Shto Koment