Aktualitet

Policia e Beratit në këmbë! Aksion ‘blic’ dhe post-blloqe në qytet, kërkohen në çdo cep të “rrezikshmit”

Efektivët e Policisë së Beratit të asistuar nga FNSH-të dhe "Shqiponjat" janë në "këmbë" për kapjen e personave të shpallur në kërkim.
Featured image of article: Policia e Beratit në këmbë! Aksion ‘blic’ dhe post-blloqe në qytet, kërkohen në çdo cep të “rrezikshmit” Foto ilustruese

BERAT– Policia e Beratit ka nisur pasditen e sotme një aksion “blic” duke blinduar të gjitha rrugët e qytetit, ndërkohë që janë ngritur postblloqet edhe në katër bashkitë e qarkut. 

Efektivët e Policisë së Beratit të asistuar nga FNSH-të dhe “Shqiponjat” janë në “këmbë” për kapjen e personave të shpallur në kërkim. Tek të gjitha mjetet e ndaluara, janë kryer kontrolle të imtësishme për drogë e armë, ndërkohë që me detaje janë inspektuar edhe identitetet e të ndaluarve. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë që të njëtat masa janë marrë edhe në Elbasan e Korçë, ku Policia është vënë në ndjekje të disa personave të shpallur në kërkim për disa prej ngjarjeve të fundit kriminale.

(k.m/dosja.al) 

Shto Koment