Aktualitet

Policia aksion në fundjavë! 7 të arrestuar, “shuan sherrin” mes krushqëve, babë e bir dhunojnë dhëndrin

Ndërkohë në pranga të policisë kanë përfunduar dhe persona të tjerë për vepra të ndryshme penale. 
Featured image of article: Policia aksion në fundjavë! 7 të arrestuar, “shuan sherrin” mes krushqëve, babë e bir dhunojnë dhëndrin Foto Ilustruese

TIRANË– Një sherr në dy familje në Tiranë ka ndodhur ditën e djeshme. Sipas policisë babë e bir kanë ushtruar dhunë ndaj dhëndrit dhe krushkut. Babë e bir janë arrestuar në flagrancë për krimin e kryer.

Ndërkohë në pranga të policisë kanë përfunduar dhe persona të tjerë për vepra të ndryshme penale.

NJOFTIMI:

Bien në prangat e Policisë 7 shtetas, për vepra të ndryshme penale.Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.2 bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit M. I., 19 vjeç, sepse gjatë kontrollit fizik të ushtruar nga Forca e Posaçme “Shaiponjat” iu gjet dhe iu sekuestrua në cilësinë e provës materiale një armë e ftohtë (dorezë metalike).

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.5 u bë arrestimi në flagrancë për veprën penale “Dhuna në familje” i shtetasve B. Ç., 54 vjeç dhe H. Ç., 22 vjeç (bab e birë) pasi kanë ushtruar dhunë fizike ndaj shtetasve K. M., 30 vjeç dhe A. M., 53 vjeç ( dhëndrrin dhe krushku e tyre). Po nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.5 u bë arrestimi në flagrancë për veprën penale “Shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë” i shtetasit H. L,. 62 vjeç, pasi në Valias i Ri, Kamëz, duke punuar në objektin në pronësi të këtij shtetasi ka rënë nga skela, punëtori shtetasi K. B., 50 vjeç, i cili ndodhet në spital, në gjendje të rëndë shëndetsore.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve :

K. F., 25 vjeç dhe A. D., 35 vjeç, pasi janë kapur duke drejtuar mjetet përkatëse në gjendje të dehur ;D. S., 20 vjeç, pasi u kap duke drejtuar mjetin pa lejen përkatëse.Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme.

(a.b)/dosja.al

Shto Koment