Bota

Polici indian gjen zgjidhjen për njerëzit që thyejnë rregullat/ Vendos ‘maskën’ e koronavirusit dhe del në rrugë 

Një polic ka vendosur në kokë, një “helmetë” që merr imazhin e koronavirusit dhe për automobilistët dhe motoçiklistët ai kujton masat e bllokimit të vendosur nga qeveria për të ndaluar pandeminë në vend.
Featured image of article: Polici indian gjen zgjidhjen për njerëzit që thyejnë rregullat/ Vendos ‘maskën’ e koronavirusit dhe del në rrugë  Pamja e policit

INDI- Edhe India është një nga vendet e prekura nga koronavirusi, mirëpo ndryshe nga vendet e tjera ata kanë marrë masa më  të rrepta. Në  Indi para disa  ditësh autoritetet i kanë goditur me shkop të gjithë ata që kanë dalë në rrugë.

Por mesa duket ata kanë gjetur një zgjidhje më të lehtë por edhe shumë të frikshme. Një polic ka vendosur në kokë, një “helmetë” që merr imazhin e koronavirusit dhe për automobilistët dhe motoçiklistët ai kujton masat e bllokimit të vendosur nga qeveria për të ndaluar pandeminë në vend.

Ky është një veprim “I frikshëm” për të parandaluar koronavirusin por mesa duket po bënë punë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi:Tgcom24

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment