Bota

Policët bëjnë gjestin e pazakontë/ Hedhin bojë në lagunë për të shmangur njerëzit 

FOTO
Ndërkohë shefi i kabinetit të tij, Michael Gove ka thënë se izolimi do të vazhdojë në varësi të sjelljes së njerëzve, që la të nënkuptohet se nëse ata do të zbatojnë rregullat gjendja do të përmirësohet përndryshe do të ndodh e kundërta.
Featured image of article: Policët bëjnë gjestin e pazakontë/ Hedhin bojë në lagunë për të shmangur njerëzit  Pamje e lagunes

BRITANI-Kryeministri britanik, Boris Johnson ditën e sotme u ka dërguar një letër të gjithë britanikëve duke u bërë thirrje që të qëndrojnë në shtëpi, për të parandaluar sëmundjen e koronavirusit.

Ndërkohë shefi i kabinetit të tij, Michael Gove ka thënë se izolimi do të vazhdojë në varësi të sjelljes së njerëzve, që la të nënkuptohet se nëse ata do të zbatojnë rregullat gjendja do të përmirësohet përndryshe do të ndodh e kundërta. Ndërsa policët e vendit ditën e sotme kanë bërë një veprim që nuk pritej.

Ata vendosën që në lagunën që vizitohet më shpesh nga njerëzit për të bërë foto, ata I kanë hedhur bojë në mënyrë që njerëzit të mos e vizitojnë më. Dhe kështu njerzit do të qëndrojnë larg.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi:Mirror

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment