Aktualitet

Aksident në Pogradec, ‘Volkswagen-i’ përplaset me autobusin, një person përfundon në spital (VD)

Burime nga Policia për Dosja.al bëjnë me dije se personi i lënduar është transportuar menjëherë drejt spitalit të Pogradecit për të marrë ndihmën e parë mjekësore.
Featured image of article: Aksident në Pogradec, ‘Volkswagen-i’ përplaset me autobusin, një person përfundon në spital (VD) Pamje nga aksidenti

POGRADEC- Një aksident ka ndodhur në Pogradec, ku një makinë tip ‘Volkswagen’ ka përplasur një autobus. Si pasojë e përplasjes në zonën e quajtur Qafa e Pllocës, një person ka mbetur i lënduar.

Nuk dihet nëse në momentin e përplasjes, autobusi ka qënë i mbushur me pasagjerë, apo nëse ka të lënduar.

 

 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burime nga Policia për Dosja.al bëjnë me dije se personi i lënduar është transportuar menjëherë drejt spitalit të Pogradecit për të marrë ndihmën e parë mjekësore.

Ndërsa në vendngjarje ka mbërritur, Policia dhe grupi hetimor, i cili ka nisur punën për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment