Sport

Pogba kërkon rikthimin në Itali, United kërkon atë që Juventusi nuk e jep kurrë

Francezi mund të bëhet figura identifikuese e Juventusit, me ose pa Ronaldon në fushë
Featured image of article: Pogba kërkon rikthimin në Itali, United kërkon atë që Juventusi nuk e jep kurrë Paul Pogba

Paul Pogba e ka ndarë mendjen. Mesfushori francez ka shprehur dëshirën për t’u larguar nga Manchester United dhe pritet të rikthehet te Juventusi. Suksesi më i madh në karrierën e tij ishin pikërisht bardhezinjtë pak vite më parë.

Sipas asaj që shkruan “Mirror”, Djajtë e Kuq duan t’iu ofrojnë bardhezinjve një këmbim të bujshëm. Anglezët janë të interesuar për kartonin e mbrojtësit Matthijs de Ligt, qendërmbrojtësi i blerë nga Ajax për rreth 75 mln euro.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Duket e vështirë që klubi italian të pranojë, sepse ai është mbrojtësi i së ardhmes, por merkatos nuk i dihet. Pogba mund të bëhet figura identifikuese e Juventusit, me ose pa Ronaldon në fushë.

M.P. / Dosja.al

Shto Koment