Editorial

Po tentonte të kalonte kufirin në SHBA, humb jetën 9-vjeçari nga Meksika

Bëhet fjalë për një grua nga Guatemala me foshnjën e saj 3 muajsh dhe një djalë nga Meksika, 9 vjeç. Ata arritën të nxjerrin gruan dhe foshnjën, por që për fat të keq 9-vjeçari, humbi jetën. 
Featured image of article: Po tentonte të kalonte kufirin në SHBA, humb jetën 9-vjeçari nga Meksika Foto Ilustruese

MEKSIKË– Një 9-vjeçar, në Meksikë ka humbur jetën ditën e sotme teksa është përpjekur  kalonte lumin Rio Grande për të hyrë në SHBA. Mediat e huaja, bëjnë me dije se rojet kufitare kanë identifikuar tre persona që kishin humbur shqisat e tyre, në një ishull të vogël në mes të lumit.

Bëhet fjalë për një grua nga Guatemala me foshnjën e saj 3 muajsh dhe një djalë nga Meksika, 9 vjeç. Ata arritën të nxjerrin gruan dhe foshnjën, por që për fat të keq 9-vjeçari, humbi jetën.

Ngjarja e rëndë, ka ndodhur në një kohë kur Shtetet e Bashkuara po përballen në një kohë ku emigrantë të shumtë kanë mbërritur në kufirin e saj jugor,.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Sipas mediave të huaja, më shumë se 100,000 njerëz u arrestuan në shkurt dhe rreth 10,000 prej tyre ishin të mitur të pashoqëruar.

(A.k.dosja.al) 

Shto Koment