Politike

‘Po shqyhen njerëzit duke bërë nga 2-3 punë’/ Zana Guxholli nuk përmbahet, ‘shpërthen’ ndaj ministres Denaj: E dëgjon o popull…!

Teksa po flisnin lidhur me taksat dhe të ardhurat e qytetarëve, ndikuar nga taksa progresive, Guxholli nuk ka kontrolluar tonet, por është 'sulur' ndaj ministres.
Featured image of article: ‘Po shqyhen njerëzit duke bërë nga 2-3 punë’/ Zana Guxholli nuk përmbahet, ‘shpërthen’ ndaj ministres Denaj: E dëgjon o popull…! Zana Guxholli dhe Anila Denaj

TIRANË– Pedagogia Zana Guxholli nuk është përmbajtur ndaj ministres së Ekonomisë dhe Financave, Anila Denaj. Teksa po flisnin lidhur me taksat dhe të ardhurat e qytetarëve, ndikuar nga taksa progresive, Guxholli nuk ka kontrolluar tonet, por është ‘sulur’ ndaj ministres.

E dtuar në emisionin “Open”, ajo u shpreh se qeveria kishtë rrënuar shtresën e mesme, ndërsa kishte rritur taksat ndaj të pasurve. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“E dëgjon o popull, kjo që të pasurit takson më pak. Jo kjo jo, por qeveria. Kjo qeveria ia uli me 06% taksën të pasurve dhe ne na e rriti. Po rri! Se po shqyhen njerëzit duke bërë nga 2-3 punë. Llogjika pra ja. Unë po them filozofinë. Dividenti është fitimi që e fut në xhep biznesi,”-tha Guxholli.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment