Politike

“Po rrënojë veten”, Braçe publikon fotot: Diamond Coffe Store u mbyll se nuk jepte kupon

Braçe në një postim në mediat sociale shkruan se lokali Daimond tek 21 dhjetori dhe disa biznese në Rinas janë mbyllur, pasi nuk jepnin kupon.
Featured image of article: “Po rrënojë veten”, Braçe publikon fotot: Diamond Coffe Store u mbyll se nuk jepte kupon Erion Braçe dhe bisnesi i mbyllur

TIRANË- Zëvendës Kryeministri i Shqipërisë, Erfion Braçe ka vijuar dhe dje më publikimet e bizneseve të mbyllura nga tatimet. Braçe në një postim në mediat sociale shkruan se lokali Daimond tek 21 dhjetori dhe disa biznese në Rinas janë mbyllur, pasi nuk jepnin kupon.

Më tej ai shton se të gjithë këto biznese rrënojnë veten dhe nuk do falet askush nga ata që sfidojnë ligjin.

 

View this post on Instagram

 

NUK DO FALET ASKUSH! #INFORMALITETIESHTEPABARAZI Po si ka mundesi; Ke nje superbiznes, ne bash te vendit, ne trotuar e pa pyetur qe e ke zene, plot e perplot me njerez qe konsumojne mengjes, dreke e darke; Te paralajmerojme, pastaj te gjejme pa kupon, gjobitesh e lajmerohesh se heren tjeter mbyllesh dhe, VIJON SERISH PA KUPON?! Diamond Coffe Store u mbyll sot pasi u kap per here te dyte ne tre muaj, pa dokumentuar shitjet e tij me kupon tatimor! Per cilindo qe sfidon ka ligj! Nderkohe rreth e rrotull Rinasit, restorant, fast food e deri kompani te dhenies se makinave me qira, nuk kishin licensa fare, jo me kupon! U MBYLLEN! Nuk ka me asnje kuptim; Ca licensohen e paguajne cdo detyrim ndaj shtetit dhe, disa te tjere vec fitojne ne kurriz te shtetit dhe konkurenteve. Po shkaterrojne tregun, por po rrenojne veten! Vijojme! Cdo dite per ligjahmerine!

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

A post shared by Erion Brace (@erionbrace) on


POSTIMI I PLOTË

NUK DO FALET ASKUSH! #INFORMALITETIESHTEPABARAZI Po si ka mundesi; Ke nje superbiznes, ne bash te vendit, ne trotuar e pa pyetur qe e ke zene, plot e perplot me njerez qe konsumojne mengjes, dreke e darke; Te paralajmerojme, pastaj te gjejme pa kupon, gjobitesh e lajmerohesh se heren tjeter mbyllesh dhe, VIJON SERISH PA KUPON?! Diamond Coffe Store u mbyll sot pasi u kap per here te dyte ne tre muaj, pa dokumentuar shitjet e tij me kupon tatimor!

Per cilindo qe sfidon ka ligj! Nderkohe rreth e rrotull Rinasit, restorant, fast food e deri kompani te dhenies se makinave me qira, nuk kishin licensa fare, jo me kupon! U MBYLLEN! Nuk ka me asnje kuptim; Ca licensohen e paguajne cdo detyrim ndaj shtetit dhe, disa te tjere vec fitojne ne kurriz te shtetit dhe konkurenteve. Po shkaterrojne tregun, por po rrenojne veten! Vijojme! Cdo dite per ligjahmerine!

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment