Bota

Po raportonte live/ MOMENTI kur tërmeti shkund Kroacinë, dridhet gazetari, qytetarët bërtasin me të madhe 

VIDEO
Siç shihet në video, i gjithë vendi lëkundur, sakaq gazetari është dridhur, ku më pas ka lënë dhe raportimin në gjysmë. Ndërkohë siç dëgjohet qytetarët që kanë qenë përreth kanë bërtitur me të madhe. 
Featured image of article: Po raportonte live/ MOMENTI kur tërmeti shkund Kroacinë, dridhet gazetari, qytetarët bërtasin me të madhe  Gazetari

KROACI– Videoja që po shihni është momenti kur një gazetar, i cili po raportonte live është tronditur nga pasgoitjet e tërmetit me magnitudë 6.3 goditi që goditi Kroacinë, ditën e sotme.

Siç shihet në video, i gjithë vendi lëkundur, sakaq gazetari është dridhur, ku më pas ka lënë dhe raportimin në gjysmë. Ndërkohë siç dëgjohet qytetarët që kanë qenë përreth kanë bërtitur me të madhe.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Një tërmet me magnitudë 6.3 të shkallës rihter ka shkundur sot Kroacinë, duke shkaktuar 20 të plagosur deri tani dhe të paktën një viktimë. Tërmeti me epiqendër në qytetin e Petrinjës, në afërsi të kryeqytetit kroat, Zagrebi, ka pasur thellësinë 10 kilometra dhe ka zgjatur rreth 20 sekonda. Sipas mediave kroate, 6 persona kanë humbur jetën, ndër ta dhe një vajzë 12-vjeçare si dhe janë plagosur rreth 20 të tjerë. Dëmet materiale në këtë qytet janë tepër të mëdha.

(A.k.dosja.al)

Shto Koment