Kuriozitete

Po punoni në shtëpi dhe keni internet të dobët? Zbuloni sekretin, si ta rrisni shpejtësinë

Ofcom ka publikuar disa këshilla për të pasur një lidhje të shpejtë të internetit dhe një ndër kryesoret është dhe fikja e mikrovalës. Nëse mikrovala është e ndezur ajo zvogëlon shpejtësinë e internetit dhe nuk do të ketë një lidhje të qëndrueshme gjatë kohës që ju po punoni ose po bëni një video-call.
Featured image of article: Po punoni në shtëpi dhe keni internet të dobët? Zbuloni sekretin, si ta rrisni shpejtësinë Foto Ilustruese
Përditësuar:

MBRETËRI E BASHKUAR– Gjatë kësaj kohe ku të gjithë njerëzit po punojnë nga shtëpia, sigurisht shqetësim është edhe internet i dobët pasi rrjeti është shumë i ngarkuar.

Ofcom ka publikuar disa këshilla për të pasur një lidhje të shpejtë të internetit dhe një ndër kryesoret është dhe fikja e mikrovalës. Nëse mikrovala është e ndezur ajo zvogëlon shpejtësinë e internetit dhe nuk do të ketë një lidhje të qëndrueshme gjatë kohës që ju po punoni ose po bëni një video-call.

Këto këshilla vijnë pikërisht në kohën kohë kur Mbretëria e Bashkuar po hyn në ditën e dytë të izolimit kombëtar, me dyqane të mbyllura dhe ndalimin e tubimeve të më shumë se dy personave.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Këshillat e Ofcom përfshijnë përdorimin e linjave fikse ose wifi për të bërë thirrje telefonike – në vend që të bllokoni rrjetin telefonik me thirrjet zanore.

Burimi;dailymail

(a.k.dosja.al)

Shto Koment