Bota

Po protestonte kundër vrasjes së George Floyd, arrestohet vajza e kryetarit të bashkisë së New York-ut

Sipas tyre 25-vjeçarja nuk kishte pranuar të largohej nga rruga kështu që policia ishte e detyruar që ta arrestonin.
Featured image of article: Po protestonte kundër vrasjes së George Floyd, arrestohet vajza e kryetarit të bashkisë së New York-ut Chiara de Blasio

SHBA- Chiara de Blasio, vajza 25-vjeçare e kryetarit të bashkisë së Nju Jorkut, është  arrestuar natën e së  shtunës në një protestë në Manhattan. Sipas mediave ndërkombëtare vajza përfundoi në pranga pasi policia shpalli të paligjshëm një grumbullim midis Rrugës 12 dhe Broadway.

Sipas tyre 25-vjeçarja nuk kishte pranuar të largohej nga rruga kështu që policia ishte e detyruar që ta arrestonin.

Mediat bëjnë me dije se vajza e cila ka ngjyrë të zezë po protestonte kundër vdekjes së George Floyd, i cili u vra në mënyrë diskriminuese nga një oficierë policie. Protesta në SHBA po vazhdojnë q prej një jave ku ata kanë qenë të dhunshme.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi:.cbsnews

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment