Aktualitet

Po nxirrte gurë dekorativë, humb jetën 47-vjeçari në malin e Tomorit, e zuri poshtë masivi shkëmbor (EMRI)

Mesditën e sotme në malin e Tomorit në vendin e quajtur “Dëvri” ku ndodhen karrierat e pllakave të gurit dekorativ ka humbur jetën duke humbur jetën shtetasi Alket Zeqo
Featured image of article: Po nxirrte gurë dekorativë, humb jetën 47-vjeçari në malin e Tomorit, e zuri poshtë masivi shkëmbor (EMRI) Foto ilustruese

SKRAPAR– Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në karrierat e gurit dekorativ në rrethin e Skraparit. Mesditën e sotme në malin e Tomorit në vendin e quajtur “Dëvri” ku ndodhen karrierat e pllakave të gurit dekorativ ka humbur jetën Alket Zeqo, banues në bashkinë e Çorovodës. Zeqo mësohet se ishte punëtor në një nga firmat e gurit dekorativ që ushtrojnë aktivitetin e tyre në rrethin e Skraparit.

Ai ishte duke punuar kur një masiv shkëmbi ka rënë dhe e zënë poshtë teksa punonte.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Deri më tani nuk ka asnjë njoftim zyrtar nga Drejtoria Vendore e Policisë Berat, në lidhje me ngjarjen e rëndë dhe rrethanat në të cilat ka ndodhur ngjarja.

(a.b)/dosja.al

Shto Koment