Bota

“Po ndërhyn në zgjedhjet presidenciale”, Presidenti Trump akuzon Twitter-in, e kërcënon me mbyllje

Kërcënimi vjen një ditë pasi kompania 'Twitter Inc' për herë të parë bëri një një paralajmërim për  disa prej tëeet-eve të Presidentit, të cilët shtynë lexuesit të kontrollonin me fakte pohimet e presidentit.
Featured image of article: “Po ndërhyn në zgjedhjet presidenciale”, Presidenti Trump akuzon Twitter-in, e kërcënon me mbyllje Donald Trump

SHBA– Presidenti Trump ditën esotme ka këcënuar kompaninë e ‘Twitter’  duke thënë se do e mbyll pasi kjo e fundit po mdërhyn në zgjedhjet presidenciele që do të zhvillohen këtë vit.

“Republikanët ndiejnë se platformat e mediave sociale i lënë në heshtje të plotë zërat konservatore. Ne do t’i rregullojmë ato fuqishëm, ose do t’i mbyllim para se të lejojmë që kjo të ndodhë”,-ka thënë presidenti.

Kërcënimi vjen një ditë pasi kompania ‘Twitter Inc’ për herë të parë bëri një një paralajmërim për  disa prej tëeet-eve të Presidentit, të cilët shtynë lexuesit të kontrollonin me fakte pohimet e presidentit. Po ashtu sipas paralajmrit të Twitter-it thuhet se pretendimet e presidentit për dërgimin e votave me postë ishin të pavërteta dhe të kundërshtuara nga faktet.

PARALAJMËRIMI i TWITTER

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Të martën kompania Tëitter për herë të parë paralajmëroi përdoruesit të kontrollojnë faktet në postimet që vë Presidenti Trump në Tëitter. Kompania paralajmëron se pretendimet e presidentit për dërgimin e votave me postë ishin fallso dhe ishin kundërshtuar nga faktet.

Burimi: .businessinsider

(A.K.dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment