Virale

“Po na humbet busulla”/ Berat Buzhala komenton ndërrimin e orës: Njerëzve më parë ju ikte treni 1 javë, ne po e marrim veten avash avash

Ai ka treguar një histori ku thotë se para shumë vitesh njerëzve ju ikte treni 1 javë rrjesht ose prisnin 1 orë më herët pasi ata nuk e dallonin ndërrimin e orës. 
Featured image of article: “Po na humbet busulla”/ Berat Buzhala komenton ndërrimin e orës: Njerëzve më parë ju ikte treni 1 javë, ne po e marrim veten avash avash Berat Buzhala

TIRANË- Gazetari Berat Buzhala ka komentuar së fudnmi dhe ndërrimin e orës ku dhe ka risjellë disa kujtime të së shkuarës. Në një postim që ka bërë në rrjetete socciale Buzhala thotë se ndërrimi i orës i sorollat njerëzit, por megjithatë sipas tij koha tani është më ndryshe nga e kaluara. Ai ka treguar një histori ku thotë se para shumë vitesh njerëzve ju ikte treni 1 javë rrjesht ose prisnin 1 orë më herët pasi ata nuk e dallonin ndërrimin e orës.

Buzhala nuk ka harruar pa përmndur edhe zënkën mes Dafinës dhe Taynës ku me shaka thotë se tashmë  njerëzit do humbasin busullën duke ndjekur dramën e tyre.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Mangu e patem edhe dramen e Taynes e Dafines. Ani ku e gjeten bash diten kur u nderru ora, per me na e hupe busullen me ka krejt. Nejse, edhe pak fjale per punen e nderrimit te ores. Mundem me ju thane se shume shpejt po e marrim veten, nese krahasohmi me ketynehere. Mu me kujtohet perpara, hallkut ju ikte treni 1 jave dite masiqe ish nderru ora, ose dilshin e pritshin 1 sahat ma heret, masiqe ata nuk kishin kontakt me civilizimin nuk e dishin kete gjo. “A ka shku vozi a din gjo?” “O po o bac ka shku qe 1 sahat, ama ti nuk e paske nderru hic. Qe 1 jave osht ndrru ora” “Cka je bre tuj folen? Mu ka prishe ni tevilizor i ngran dreqit e hic nuk e paskna zamarite”. Nana u cu te dillen ne kaos total. E kqyrke oren ne dore 8, e kqyrke ne telefon 7. “Mos po pret qe edhe kjo ora e dores nderrohet automatikisht. Ajo me gishta edhe menxi e livrite. Qitashte me ate oren e vjeter ish kane 20.12, me kete te rene 19.12. Cka don me thane puna e Allahut.”shkruan ai.

(A.k.dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment