Sport

“Po luaja si luan”, Berat Buzhala pas ndeshjes me tifozët anglez paralajmëron fitoren për ekipin e Kosovës

Sot është ndeshja e shumëpritur Kosovë- Angli dhe Berat Buzhala ka publikuar një mesazh mbështetës për ekipin e Kosovës.
Featured image of article: “Po luaja si luan”, Berat Buzhala pas ndeshjes me tifozët anglez paralajmëron fitoren për ekipin e Kosovës Gazetari, Berat Buzhala.

Gazetari Berat Buzhala ka ‘paralajmëruar’ fitore në ndeshjen që do të zhvillohet sot, Angli-Kosovë. Duket se ditën e djeshme është realizuar një ndeshje mes tefozëve anglezë dhe atyrë të Kosovës. Pjesmarrës ka qenë dhe vetë gazetari, që duket se ka luajtur fuqishëm.

“Në një ndeshje fantastike në Londër tifozet e Anglisë fituan kundër nesh me një rezultat të ngushtë, 3-2. Ne po fitonim deri në fund. O Zot ka fillu me shkëlqy karriera jeme, në moshën 44 vjeçare. Lujta plot 90 minuta, jo pse deshta une, por sepse trajneri tha qe po luaj si luan.

Fitoren e ruajtëm për Kosovën nesër.”- shkruan Berat Buzhala në profilin e tij në rrjete sociale.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Sot do të luhet superpërballja mes Kosovës dhe Anglisë.Loja do të zhvillohet sonte në stadiumin “St Mary’s Stadium” dhe do të fillojë në orën 20:45.

Postimi i gzetarit, Berat Buzhala.

(R.L/Dosja.al)

Shto Koment