Sport

Po largohet nga bardhezinjtë, Sami Khedira mes dy zjarresh, problem paga e lartë

Futbollisti i njohur, Sami Khedira në sezonin e ardhshëm me shumë mundësi do ta shohim në një tjetër skuadër, larg bardhëezinjve, dhe këtë herë bëhet fjalë për skuadrën e Kolnit.
Featured image of article: Po largohet nga bardhezinjtë, Sami Khedira mes dy zjarresh, problem paga e lartë Sami Khedira

ITALI- Mesfushori i njohur, Sami Khedira i cili është pjesë e Juventusit nëse pesë sezone të rregullta.

Sipas një artikulli të “La Gazzetta dello Sport, është mësuar se Khedira po kalon edhe ditët e fundit me Torinon pasi me shumë gjasa do të transferohet në skuadrën e gjermanëve.

Skuadra e Koln, ka pikasur 32-vjeçarin prandaj nuk do të jetë çudi kur të shohim që ai është larguar nga bardhezinjtë.

Por kleçkë në të gjithë këtë çështje qëndron vetëm pagesa me të cilën do të vlerësohet futbollisti, i cili në 5 sezonet me Juventusin ka arritur të fitojë plotë 6 milionë euro.

A.C/Dosja.al

Shto Koment