Bota

‘Pluhuri i djallit’ vërtitet në fushë dhe ndërpret ndeshjen në Bolivi, nuk raportohet për të lënduar apo dëme

Furtuna e vogël e cila përbëhej pluhur dhe papastërti hyri papritur në momentin që pritej të fillonte ndeshja, duke çuar lojtarët që të vraponin në drejtime të ndryshme për të evituar që të përfshiheshin në të.

BOLIVI– Një erë e fortë e krijuar në formë uragani ose siç është konsideruar ndryshe ‘Pluhuri i djallit’ ka ndërprerë një ndeshje futbolli në Bolivi.

Furtuna e vogël e cila përbëhej pluhur dhe papastërti hyri papritur në momentin që pritej të fillonte ndeshja, duke çuar lojtarët që të vraponin në drejtime të ndryshme për të evituar që të përfshiheshin në të.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Nuk raportohet për dëmtime ose lëndime por vetëm një shtyrje prej disa minutash e fillimit të ndeshjes.

(d.a/dosja.al)

WordPress › Error

There has been a critical error on your website.

Learn more about debugging in WordPress.