Aktualitet

“Plehra…fis…m..”/ Zbardhen përgjimet e Arbër Çekajt, i dënuari për 613 kg kokainë pyeste nëse ishin shkarkuar frutat, menaxheri: Na lanë këtu, duan lekë! (Bisedë dhe me oficerin e AntiNarkotikut)

Në mesazhe përdoret shumë shpesh fjala e shkarkimit të frutave. Në bisedë Donaldo dhe Arbëri nxehen teksa ofendojnë ata të Tatimeve.
Featured image of article: “Plehra…fis…m..”/ Zbardhen përgjimet e Arbër Çekajt, i dënuari për 613 kg kokainë pyeste nëse ishin shkarkuar frutat, menaxheri: Na lanë këtu, duan lekë! (Bisedë dhe me oficerin e AntiNarkotikut) Arbër Çekaj.

TIRANË– Arbër Çekaj i cili u dënua me me 14 vite burg, pas konvertimit të dënimit me 21 vite burg për shkak të gjykimit të shkurtuar që ishte pranuar më herët prej tij, ka qenë në përgjim, gjatë kohës që në Shqipëri kanë mbërritur 613 kilogramë kokainë që u kapën në Durrës, në muajin shkurt të vitit 2018.

Bisedat e mëposhtme, tregojnë mesazhet e zbardhura nga Prokuroria, përmes të cilave, Çekaj, që tashmë kërkon pafajësin në Apel, shkëmbente edhe me oficerit të AntiNarkotikut.

Në mesazhe përdoret shumë shpesh fjala e shkarkimit të frutave. Në bisedë Donaldo dhe Arbëri nxehen teksa ofendojnë ata të Tatimeve.

Lexoni përgjimet e plota:

Donaldo 27/02/2018 17:52:35: Po më kërkojnë nr tënd;

Donaldo 27/02/2018 17:52:45: T’ju jap këtë

 Arbër  27/02/2018 17:53:10: Po

 Arbër  27/02/2018 17:53:19: Ky në What Up

Arbër  27/02/2018 17:54:37:  004917620027457

Arbër  27/02/2018 17:54:44: Ky është telefoni

Arbër 27/02/2018 17:55:01: Ndërsa në Ëhats up është ky që po të shkruaj.

Është zhvilluar një bisedë midis punonjësit të policisë dhe Arbër ÇEKAJ e cila ka zgjatur 00:02:46 por nuk është transkriptuar me qëllim nga ana e prokurorit dhe oficerëve të policisë gjyqësore. Në këtë bisedë e cila ka zgjatur dy minuta e dyzetë e gjashtë sekonda (02:46) është komunikuar nga ana e oficerit të AntiNarkotikut, i cili i është prezantuar Arbër ÇEKAJ për funksionin e tij dhe e ka pyetur se ku ndodhej…

Rrjedha e bisedës së mësipërme të transkriptuar vazhdon si më poshtë:

Arbër  27/02/2018 18:09:36: Çfarë problemi ka?

Donaldo 27/02/2018 18:10:09: Se di akoma s’po më thonë;

Arbër  27/02/2018 18:10:27: Ok

Arbër  27/02/2018 18:10:39: A i morët frutat

Arbër  27/02/2018 18:10:47: Apo akoma?

Donaldo 27/02/2018 18:11:12: Jo, jo janë shkarkuara jashtë frutat e ne po presim këtu te gjithë.

Arbër  27/02/2018 18:11:26: Ok

Arbër  27/02/2018 20:24:48: O vlla mbaruat?

Arbër  27/02/2018 20:24:58: Se ju lanë aty

Arbër  27/02/2018 20:25:33: Je që në mëngjes në punë;

Donaldo  27/02/2018 21:18:16: Jo me këtu jemi akoma i ngarkuam

Arbër  27/02/2018 21:18:35: Pse o vlla?

Arbër  27/02/2018 21:18:40: Çfarë kanë?

 Donaldo  27/02/2018 21:18:43:  E po presim te japin ok që të dalim

 Arbër  27/02/2018 21:18:52: A janë normal?

Arbër  27/02/2018 21:18:59: 12 ore aty

Donaldo  27/02/2018 21:19:23: Le se jemi ngrire (zënë)

Arbër  27/02/2018 21:19:35: Ma bëni hallall

 Donaldo  27/02/2018 21:19:42: Ka presim jemi besoj mbarojmë për nja gjysmë ore

 Donaldo  27/02/2018 21:19:42: Jo mo ça faji ke ti;

Arbër  27/02/2018 21:19:57: se nuk isha vet aty;

Donaldo  27/02/2018 21:19:59: po këta fisqira plera muti;

Arbër  27/02/2018 21:20:16: Po ku me e ditee unë se çmenden ata k**a;

Arbër  27/02/2018 21:20:25: Na kane marrë inat;

Arbër  27/02/2018 21:20:39: Tatimet, këta s’po kuptoj çfarë kanë?

Donaldo  27/02/2018 21:20:47: Vari k***in se për inat janë ka na e bëjnë për me marrë Lek;

Arbër  27/02/2018 21:21:02: asnjë leke mos jua jep;

Donaldo  27/02/2018 21:21:09: asnjë kafe s’ja u dhamë;

Donaldo  27/02/2018 21:21:13: se lek të harrojnë;

Arbër  27/02/2018 21:21:14: nëse ju lanë nje muaj atë

 Arbër  27/02/2018 21:21:20: Kontrolloni thuaj;

Arbër  27/02/2018 21:21:47: po për ditë me kontroll i kemi atje po aty po skaner tee gjitha tani çfarë duan ma shumë;

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Arbër  27/02/2018 21:21:59: Shtet koti;

Donaldo  27/02/2018 21:22:09: Shtet hajdut;

Arbër  27/02/2018 21:23:14: ok më trego pra

Arbër  27/02/2018 21:23:29: Edhe a i ke punëtorët me shkarkue

 Arbër  27/02/2018 21:23:35: te puna

 Donaldo  27/02/2018 21:23:49: po te puna jane;

Arbër  27/02/2018 21:23:35: ok;

Arbër  27/02/2018 21:26:40: marrjau letrën e kontrollit;

Donaldo  27/02/2018 21:27:19: po po;

Arbër  27/02/2018 22:33:13: A mbaruat akoma?

Donaldo  27/02/2018 22:33:55: Jo jo po presim me sjell letrat akoma

Arbër  27/02/2018 22:34:14: A folët me ta?

 Arbër  27/02/2018 22:34:24: A janë normal o vlla?

Donaldo  27/02/2018 22:34:38: Ka presim me ardh te gjithë me firmos procesverbalin;

Arbër  27/02/2018 22:34:55: S’jemi skllevër ku k***in janë;

 Arbër  27/02/2018 22:35:12: Me i fut në gjyq;

Arbër  27/02/2018 22:35:40: Qënkan jo normal;

Donaldo  27/02/2018 22:36:09: Ishalla mbarojmë sonte njëher e vari k**n se ca me ju ba

Arbër  27/02/2018 22:36:09: Pse thonë s’bën sonte apo si

Donaldo  27/02/2018 22:36:47: Po shkon ora 11;

Arbër  27/02/2018 22:36:57: E di;

Donaldo  27/02/2018 22:36:58: Nuk të lënë me dalë pas orës 11;

 Arbër  27/02/2018 22:37:07: Po thirrju

Arbër  27/02/2018 22:37:12: Po thuaju o vëlla;

 Arbër  27/02/2018 22:37:17: Çfarë po bëni?

Arbër  27/02/2018 22:37:22: Me kënd je aty;

Donaldo  27/02/2018 22:37:28: S’kanë gjë në dorë këta;

 Donaldo  27/02/2018 22:37:39: Po presin me ardh nga Tirana;

Arbër  27/02/2018 22:37:40: Kush ka në dorë;

Donaldo  27/02/2018 22:37:47: Me Tosin jam;

Arbër  27/02/2018 22:37:52: Me ardhë pse?

Arbër  27/02/2018 22:38:01: A e kontrolluan?

Arbër  27/02/2018 22:37:20: Ai që fola me të tha jam nga Tirana;

Donaldo  27/02/2018 22:38:26: Po po me firmos procesverbalin ata që ishin ne Kontroll

Donaldo  27/02/2018 22:38:32: Ata po presim që fole ti?

Arbër  27/02/2018 22:38:35: Antinarkotiku;

Donaldo  27/02/2018 22:38:36: Me ardh me firmos;

Arbër  27/02/2018 22:38:35: Po a janë normal pse ikën pa firmos?

Arbër  27/02/2018 22:39:09: Kush jua ka numrat?

Arbër  27/02/2018 22:39:21: Nuk është Arlindi;

Donaldo  27/02/2018 22:39:42: Jo ka ik Arlindi se njëherë thanë mbaruam;

Donaldo  27/02/2018 22:39:50: S’di është e ngatërrume;

Tashm, Arbër Çekaj, i dënuar me 14 vite burg nga Gjykata Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka apeluar vendimin në Gjykatën e Posaçme të Apelit. Çekaj kërkon pafajësinë në Apel.  Në seancën maratonë prej 9 orësh më 15 shtator, Çekaj mohoi edhe njëherë përfshirjen e tij në ngjarjen e 2018, kur brenda një kontejneri bananesh u gjetën 613 kg kokainë të ardhura nga Kolumbia, që kaloi nga Italia, në Portin e Durrësit dhe më pas në magazinën e Çekajt. Po ashtu u dënuan edhe dy bashkëpunëtorët e tij Donald Lushaj dhe Armando Pezaku, të cilët po ashtu kanë apeluar vendimin.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment