Showbiz

“Plasje te reja tëmthi ju presin”, Elvana Gjata bën mesazhin thumbues pas Festivalit të Këngës

Ajo ka shpjeguar se Valdrin Sahiti dhe Dj Andy Gramm kanë punuar me mish e me shpirt dhe pa u ndalur në çdo projekt muzikor duke e mbështetur atë, ndërkohë ka thumbuar edhe disa të tjerë dukeë thënë se plasje te reja tëmthi ju presin.
Featured image of article: “Plasje te reja tëmthi ju presin”, Elvana Gjata bën mesazhin thumbues pas Festivalit të Këngës Elvana Gjata

TIRANË- Elvana Gjata këngëtarja e mirënjohur shqiptare që bëri shumë bujë për çmimin në Festivaline e Këngës, është një prej emrave më të përfolur  në  median rozë.

Ajo ka qenë  shumë e rezervuar në postimet dhe deklaratat e saj pas Festivalit, por së fundmi në një postim në rrjetet sociale ajo ka falenderuar dy persona të cilët i ka quajtuar si vëllezërit e saj.

Dhe bëhet fjalë për stilistin e njohur Valdrin Sahiti dhe Dj Andy Gramm.  Këngëtarja ka shpjeguar se këta dy persona kanë punuar me mish e me shpirt dhe pa u ndalur në çdo projekt muzikor që kanë mbështetur Elvanën.

Ndër të tjera ka dhënë edhe mesazhin thumbues pas Festivalit të Këngës, ku thotë se  Plasje te reja tëmthi ju presin, pa zbuluar se kujt i referohet.

“Jam mirenjohese per ju cdo dite! @andygramm Je vellai madh qe punon me mish e shpirt pa u ndalur! Ti je frena une gazi😂.@valdrinsahitiofficial vllai vogel i cmendur, plot jete dhe energji pozitive! Motorr i vertet!Faleminderit me gjithe zemer per gjithcka qe beni per mua! Do jem gjithmone aty per ju! Cant ëait for the future😍 Plasje te reja temthi ju presin😂 Love you my family!”-ka shkruar Elvana.

Më 22 dhjetor u finalizua Festivali i 58 i Këngës në RTSh, që fitua nga Arilena Ara me baladën “Shaj”, e cila do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion. Në këtë festival Arilena e mori kupën nga Jonida Maliqi, e cila ishte fituese e të njëjtit çmim, një vit më pare, ndërsa Elvana Gjata me këngën ritmike “Me tana”, zuri vendin e dytë.

A.C/Dosja.al 

Shto Koment