Politike

Plas sherri në Kuvend, Kujtim Gjuzi do të marrë fjalën. Rama-deputetit: Si si? Si the? Ruçi: Do të t’a jap unë mor ulu (REPLIKAT)

Replika të forta në seancën plenare. Në debat përfshihet Halit Valteri, Kujtim Gjuzi, Lefter Maliqi dhe Gramoz Ruçi.

TIRANE- Kuvendi është përfshirë me një incident që ka ndodhur në fjalën e kryeministrit Edi Rama, i cili është ndërprerë nga deputeti i ardhur nga listat e PD, Halit Valteri.

Valteri i kërkoi Ramës që të mos fliste më, pasi kuvendi s’ishte vendi. Rama ia ktheu menjëherë përgjigjen dhe më pas u largua.

Në këtë moment ka ndërhyrë Kujtim Gjuzi, që ka kërkuar të marrë fjalën. Në debat është futur dhe Ruçi, që i ka thënë Gjuzit të ulet sepse do e marrë në një moment tjetër fjalën.

Replikat

Halit Valteri: Pusho se s’do të dëgjojmë ty.

Rama: Si si the, si ishte kjo?

Halit Valteri: S’jemi në PS këtu

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Rama: Edhe unë nuk mendova se do isha në mbledhje me rezervat e PD-së, por s’kam ç’të bëj.

Halit Valteri: S’do dëgjojmë këto, ik thuaja atyre në PS

Rama: Mos bëj gabime elementare. Po ça të bëj? Unë flas ato që mendoj? (Rama ikën)

Kujtim Gjuzi: S’jemi tek Partia Socialiste, do flas unë…kam radhën

Gramoz Ruçi:  Fjala i takon Rudina Hajdarit, me radhë, do të t’a jap unë mo do të ta jap. (Gjuzi ulet)

Ditën e sotme u mblodh Kuvendi, ku Kryeministri Edi Rama e përdori seancën e sotme për t’i bërë apel opozitës që të bashkojë zërin me mazhorancën për hir të negociatave me BE. Soreca i dorëzoi sot progres-raportin Ruçit dhe kërkoi që të bëhet më shumë punë për të bindur BE.

(F.g/dosja.al)

Shto Koment