Rajoni

Plas sherri në Itali/ Policia argëton djalin e Salvinit, Ministri kërkon falje publike

Djali i ministrit italian, Mateo Salvini është argëtuar nga policia italiane me motor uji, duke shkaktuar shume kritika ndaj këtij gjesti. Më pas vetë ministri ka këkrkuar falje publike.
Featured image of article: Plas sherri në Itali/ Policia argëton djalin e Salvinit, Ministri kërkon falje publike Salvini ne bregdetin e Milano Marittima

MILANO- Vazhdon të qëndrojë në qendër të vëmendjes ministri i brendshëm italian, Mateo Salvini edhe gjatë këtij sezoni veror.

Salvini është përballur sërish me kritika, si shkak i një përplasje me policët teksa po pushonte me familjen e tij në Milano Marittima.

Në një moment, policia ka marrë një motor uji dhe ka shtëtitur djalin e Salvinit, Fredericon.

Të gjitha këto momente janë rregjisturar  nga një reporter në plazhin e Marittimas, por është vënë re që dy persona kanë larguar me forcë reporterin teksa po ruante këtë video.

Në mënyrë që mos zbulohej emri i djalit të Salvinit, policët kanë kundërshtuar duke mos pranuar se në motorin e ujit që bënin xhiro të ketë qenë dhe djali i Salvinit, pasi ata gjatë gjithë kohës janë munduar ta mbulojnë Fredericon për të mos u dukur.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Por pasi vidoeja u bë virale dhe u kuptua që në motor me policin ishte djali i Salvinit, ka qenë vetë ministri që ka këkruar falje publike, duke thënë se faji është i tij dhe i policisë.

“Gabimi im si baba, asnjë përgjegjësi nuk duhet t’i jepet policëve, të cilët përkundrazi i falënderoj sepse çdo ditë rrezikojnë jetën e tyre për vendin tonë “.– ka thënë ai.

Ky ka qenë rast, që nuk është  humbur nga partitë  e opozitës të cilat  e sulmuan ministrin e brendshëm: “Policia ka për detyrë të garantojë sigurinë tonë dhe të mos argëtojë familjen e salvinit”, u shpreh Emmanuel Fiano.

Marrë nga Larepubblica

(A.C/Dosja.al)

Shto Koment