Sport

Plas sherri mes Kloop dhe Salah, egjiptiani kërkon largimin në fund të sezonit

Salah i ka kërkuar udhëheqësve të Premier Ligës të planifikojnë shitjen e tij në fund të sezonit pasi ka pasur një mosmarrëveshje me trajnerin Kloop.
Featured image of article: Plas sherri mes Kloop dhe Salah, egjiptiani kërkon largimin në fund të sezonit Jurgen Kloop dhe Mohamed Salah.

Mohamed Salah ka njoftuar Liverpoolin se ai dëshiron të largohet nga klubi pas diskutimeve me Jurgen Klopp, sipas raporteve në Spanjë.

Egjiptian është bërë hero në Anfield që kur arriti në Merseyside gati dy vjet më parë.

Por tani sipas gazetës spanjolle AS, ai është i vendosur të largohet nga klubi këtë verë.

Raportet pohojnë se Salah i ka kërkuar udhëheqësve të Premier Ligës të planifikojnë shitjen e tij në fund të sezonit.

Egjiptiani është gjithashtu i gatshëm të dorëzojë një kërkesë për transferim për të detyruar një lëvizje.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Salah shkroi një kontratë të re pesëvjeçare me Reds verën e kaluar, pas një sezoni ky theu disa rekorde.

Në rrugën e tij për të bërë Lojtari i Vitit, ai shënoi 32 herë në Premier Ligë, numrin më të lartë të golave ​​në një sezon të vetëm.

Ai gjithashtu ndihmoi Liverpulin të arrinte në finalen e Ligës së Kampionëve në Kiev, ku u dëmtua në  shpatullat ngaSergio Ramos.

Real Madrid do të jetë një nga disa klubet anembanë botës që do të jetë në gjendje të përballojë çmimin e tij, nëse ai lejohet të largohet nga Liverpooli.

B.N/dosja.al

Shto Koment