Politike

‘Plas në PD’/ Ish-deputeti Luan Baçi- kandidatëve: Palaço, të pafytyrë!

Ish-deputeti i PD, Baçi thotë se kjo është një maskaradë e disa ‘palaçove’ që sipas tij shfrytëzuan rastin për të përfituar dhe për të marrë mandatin.
Featured image of article: ‘Plas në PD’/ Ish-deputeti Luan Baçi- kandidatëve: Palaço, të pafytyrë! Luan Baci, ish-deputet i PD në Fier
Përditësuar:

TIRANË– Ish-deputeti i Partisë Demokratike për qarkun e Fierit, Luan Baçi përplaset ashpër me kandidatët demokratë që pranuan mandatin e deputetit.

Në një reagim në rrjetet sociale, Baçi thotë se kjo është një maskaradë e disa ‘palaçove’ që sipas tij shfrytëzuan rastin për të përfituar dhe për të marrë mandatin.

Reagimi i plotë:

Rezultatet finale të zgjedhjeve në kohë reale dhe të përditësuara nga burimi zyrtar KQZ këtë vit do të mund ti ndiqni në Dosja.al. Kliko për të parë platformën.

Vazhdon, maskarada, e plotsimit, te vakancave, ne listen e Deputeteve, te Opozites, pas djegies, se mandateve.
Shikoj palaço, te pafytyre, bastarde, njerez pa integritet, pa dinjitet, te peshtire, injorante, te babezitur, vemje dhe shume te ndyre, qe, po qurraviten dhe mundohen te behen persona publik, duke, pranuar mandatin e Deputetit.
Ju harroni, se mandatet nuk jane personal, ato jane mandate, qe perfaqsojne, votuesit tane, jane mandate, te antareve, simpatizanteve dhe votuesve te Partise Demokratike.
Keto mandate ne i dogjem me koshience te plote, te ndergjegjeshem dhe te pergjegjshem, para qytetareve Shqiptare, duke ju pergjigjur thirrjes se tyre, duke u bashkuar me ta, duke qene prane, tyre, ne krahe te tyre, ne balle te tyre.
Ne i dogjem, jo per te abuzuar ju, o te pafytyre, por per ti shtuar, per te marr aq mandata sa i takojne PD, per te marr mandatet, qe na vodhen ne 2017 dhe qe do ti marrim me patjeter.
Nuk ka burra, qe mund te marr mandatet e Demokrateve.
Prandaj ju o te pafytyre, kushdo qofshi dhe nga do qofshi, para se te vendosni per marrjen ose jo te mandateve, pyesini Qytetaret, Antaret dhe votuesit e PD, merrni lejen e tyre.
Ne pyetem ata dhe ju pergjigjem thirrjes se tyre, pyesni dhe ju dhe degjoni pergjigjen e tyre.
SE NE QOFTE SE ATA NUK JANE DAKORTE, MENDONI SE DO TI GEZONI ATO MANDATE ?
ESHTE MIRE TE PYESNI DHE TE MENDOHENI GJATE, DEGJOJENI KESHILLEN TIME.

(F.g/dosja.al)

Një Koment në “‘Plas në PD’/ Ish-deputeti Luan Baçi- kandidatëve: Palaço, të pafytyrë!

  1. Ndryshoni kodin zgjedhor , seshte faji i tyre . U ra nga qielli

Shto Koment