Politike

PLAS KEQ SHERRI! Frrok Çupi-Dumës: Jam themeluesi i partisë që ju fshini menderen, nxehet ish-deputetja: Me mua nuk ia del dot. Gjekmarkaj: Gjuhë ‘skifoze’

Frrok Çupi tha se Duma bën pjesë e një partie që është themeluar prej tij duke përforur një fjalor të papranueshëm, ndërkohë që ish-deputetja nuk ia ka kursyer. 
Featured image of article: PLAS KEQ SHERRI! Frrok Çupi-Dumës: Jam themeluesi i partisë që ju fshini menderen, nxehet ish-deputetja: Me mua nuk ia del dot. Gjekmarkaj: Gjuhë ‘skifoze’ Frrok Çupi dhe Grida Duma

TIRANË– Sherr mes analistit Frrok Çupi dhe ish-deputetes demokrate Grida Duma. Debati i nisur lidhur me procesin e negociatave, ka degraduar në ofendime personale me dy të ftuarve. Çupi tha se Duma bën pjesë e një partie që është themeluar prej tij duke përforur një fjalor të papranueshëm, ndërkohë që ish-deputetja nuk ia ka kursyer.

PJESË NGA DEBATI:

Frrok Çupi: Jam themeluesi i asaj partie me të cilën iu po fshini menderen

Grida Duma: E di çfarë je ti, ti je metafora po dhe debat në llum fitojnë derrat, në këtë nivel je ti.

Frrok Çupi: Në gjuhën tënde ti ke vetëm një fjalë ke, që nuk po e them..

Grida Duma: Me mua nëse nuk përmbahesh nuk e ke si një teatër, kujdes. Ti nëse nuk përmbahesh dot me mua nuk del dot. E kuptove, ka lidhje me ty se ke bredhur shumë në disa institucine, e vërteta është që drejtësia është e kapur. Një 0 di ti.

Frrok Çupi: Ti nuk ke institucion, nuk je e tillë. Je një fjalë popullore.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Plarent Ndreca: Ka mundësi për pak qetësi

Grida Duma: Kur ta drejtosh ti emisionin po. Sot është ditë tragjike. Nuk e lejoj unë që të thoni se BE është e keqe.

Plarent Ndreca: Keni qënë deputete dhe i turreni një analisti.

Grida Duma: Këtu ndahemi me mia, tek produkti. Nuk iu lejoj që t’i hidhni hi syve shqiptarëve. Kini trimërinë të thoni të vërtetën. Pushoni dhe thoni aq sa dini.

Agron Gjekmarkaj: Kërkoji falje zonjës se je skifoz

(k.m/dosja.al)

Shto Koment