Politike

Plas debati/ “I zgjedh sipas ngjyrës së flokëve”, Marku përplaset me Bollinon: Turp…

Ai u shpreh se Rama i zgjedh kandidatët nga ngjyra e flokëve dhe këtu iu përgjigj Bollino. Sipas Bollinos, Basha është ai që duhet të shikojë dhe të sjellë një version më të mirë.
Featured image of article: Plas debati/ “I zgjedh sipas ngjyrës së flokëve”, Marku përplaset me Bollinon: Turp… Foto nga studioja

TIRANË– Botuesi Carlo Bollino dhe Mark Marku janë përplasur me njëri-tjetrin. Të ftuar në studion e “Open”, teksa po diskutohej për shanset e Lulzim Bashës në zgjedhjet e 25 prilli, Marku komentoi Partinë Socilaiste.

Ai u shpreh se Rama i zgjedh kandidatët nga ngjyra e flokëve dhe këtu iu përgjigj Bollino. Sipas Bollinos, Basha është ai që duhet të shikojë dhe të sjellë një version më të mirë.

Pjesë nga debati:

Mark Marku: Shikoni procesin në Partinë Socialiste. Ai i zgjedh edhe nga ngjyra e flokëve që atij i pëlqejnë.

Carlo Bollino: Partia Demokratike duhet të sjellë një alternativë më të mirë se PS.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Mark Marku: Është turp të kundërshtosh një proces të tillë. Këtë duhet ta bëjë edhe PS-ja.

Carlo Bollino: Nuk turp në opinione.

Mark Marku: Është turp intelektual të mbrosh një qeveri që shemb Teatrin Kombëtar.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment