Sport

Pirlo harron shpejt fitoren me Sassuolon, pas tre lojtarëve me COVID-19, dy titullarët dëmtohen dhe rrezikojnë Interin

Dybala dhe McKennie duhet të presin për testet diagnostike që do të kryhen këtë javë, por sigurisht prania e tyre kundër zikaltërve është në dyshim të fortë
Featured image of article: Pirlo harron shpejt fitoren me Sassuolon, pas tre lojtarëve me COVID-19, dy titullarët dëmtohen dhe rrezikojnë Interin Andrea Pirlo

TORINO-Juventus vazhdon të humbasë lojtarë: pas rasteve me Covid-19 të Alex Sandros, Cuadrado dhe De Ligt, bardhezinjtë tani duhet të merren me dëmtimet që detyruan McKennie dhe Dybala të largoheshin herët në ndeshjen kundër Sassuolos.

Të dy në fakt u zëvendësuan gjatë pjesës së parë, me sulmuesin argjentinas që ka ndjerë nëj dhimbje në gju, ndërsa mesfushori amerikan u ndal nga një problem muskular. Dy dëmtimtë të rëndëishme dhe  shqetësuese në funksion të ndeshjes kundër Inter ditën e dielë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Dybala dhe McKennie duhet të presin për testet diagnostike që do të kryhen këtë javë, por sigurisht prania e tyre kundër zikaltërve është në dyshim të fortë edhe pse pas ndeshjes Andrea Pirlo shpjegoi se për të dy ekziston një optimizëm i kujdesshëm, në

E.Ç (Dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment