Sport

Pirlo harron që ka një ndeshje derbi me Torinon, trajneri i Juventusit ka në mendje vetëm Barcelonën: Shkojmë për të fituar

Starti jo fort bindës i Andrea Pirlos si trajner i Juventusit, me disa rezultate zhgënjyese në kampionat, ka bërë që pozitat e ish kampionit të botës me Italinë, të lëkunden disi gjatë këtyre ditëve
Featured image of article: Pirlo harron që ka një ndeshje derbi me Torinon, trajneri i Juventusit ka në mendje vetëm Barcelonën: Shkojmë për të fituar Andrea Pirlo

TORINO-“Unë jam i kënaqur me skuadrën dhe mënyrën se si ne e menaxhuam ndeshjen – shpjegoi trajneri i Juventusit -. Nuk mund ta kemi gjithmonë topin për 90 minuta ‘dhe ndonjëherë madje mund edhe të vuajmë.Çdo ndeshje është e rëndësishme jo vetëm për klasifikimin, por edhe për rritjen e ekipit – shtoi ai -. Tani do të mendojmë për derbin dhe më pas për Barçën. Ishte një shenjë pozitive që na duhej”.

Ndeshja me Barcelonën? “Unë jam gati, këto lloj ndeshjesh ishin më të lehtat për tu luajtur, por shpresoj të përgatitem edhe unë”. “Këto janë takime që mund t’ju bëjnë të ktheni sezonin, ne do të shkojmë atje për të fituar – përfundoi ai -. Le të mos harrojmë, megjithatë, së pari ne kemi një derbi për t’u përballur dhe për të fituar”.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Starti jo fort bindës i Andrea Pirlos si trajner i Juventusit, me disa rezultate zhgënjyese në kampionat, ka bërë që pozitat e ish kampionit të botës me Italinë, të lëkunden disi gjatë këtyre ditëve.Së fundi mediat kanë folur edhe për paqartësi taktike nga ana e Pirlos, që këtë sezon drejton për herë të parë një skuadër futbolli dhe madje edhe licencën e mori vetëm pasi ishte ulur në pankinën e Juventusit.

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment