Sport

Piloti i Ferrarit pëson aksident në Monza, makina copë…copë

Ylli i kokëkuqes ka patur një bllokim të timonit në një hyrje kthese dhe nuk arriti të manovrojë si zakonisht por u përplas me shpejëtsi marramendëese me barrierat mbrojtëse të pistës.
Featured image of article: Piloti i Ferrarit pëson aksident në Monza, makina copë…copë Charls Leclerc

ITALI- Piloti i Ferrarit, Charles Leclerc, ka pësuar një aksident të tmerrshëm në çmimin e madh të Monzës në Itali. Ylli i kokëkuqes ka patur një bllokim të timonit në një hyrje kthese dhe nuk arriti të manovrojë si zakonisht por u përplas me shpejëtsi marramendëese me barrierat mbrojtëse të pistës.

Lajmi është bërë i ditur nga “Sky Sport” i cili me një postim në Twitter shpjegon ngjarjen e ndodhur.


Nga përplasja e madhe dhe e fortë makina u bë cop cop. Por për fat të mirë Leclerc nuk ka pësuar dëmtime të mëdha dhe serioze, pasi teknikët e pistës e nxorrën menjëherë nga makina, përpara se të mbulohej nga flakët.

(I.A/dosja.al)

Shto Koment