Aktualitet

Bojkotimi i punës në aeoroportin ‘Nënë Tereza’, ICAO: Pezullimi shtyhet deri në orën 15:00

Mbyllja do të jetë deri në nxjerrjen e një njoftimi të dytë në varësi të zhbllokimit ose jot ë situatës.
Featured image of article: Bojkotimi i punës në aeoroportin ‘Nënë Tereza’, ICAO: Pezullimi shtyhet deri në orën 15:00 Aeroporti i Rinasit

TIRANË – Aeroporti i Rinasit do të qëndrojë i mbyllur deri në orën 15:00 të ditës së sotme.

Mbyllja do të jetë deri në nxjerrjen e një njoftimi të dytë në varësi të zhbllokimit ose jot ë situatës.

Njoftimi është dhënë nga ICAO, Autoriteti Ndërkombëtar i Fluturimeve, ku theksohet mbyllja e aeroportit për shkak të mungesës së stafit deri në orën 15:00 të pasdites.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ende nuk dihet nëse do të arrihet një marrëveshje mes ministres Balluku dhe kontrollorëve të avizcionit civil për rikthimin e tyre në punë deri në orën 15:00.

Në aeroport shumë qytetarë janë duke pritur për të nisur udhëtimet e tyre të prenotuara, poe ende nuk kanë marrë asnjë përgjigjje përfundimtare.

(kle.mu./dosja.al)

Shto Koment