Sport

Pezullimi i ndeshjes Danimarkë-Finlandë, UEFA vjen me një tjetër njoftim të rëndësishëm

Fillimisht UEFA njoftoi se ndeshja do të luhej në orën 20:15, por tani është zyrtare dhe takimi do të luhet në orën 20:30.
Featured image of article: Pezullimi i ndeshjes Danimarkë-Finlandë, UEFA vjen me një tjetër njoftim të rëndësishëm Danimarka

DANIMARKË-Ndeshja Danimarkë-Finlandë është pezulluar përkohësisht. Ky është vendimi i fundit i UEFA-s pas ngjarjes së rëndë, ku mesfushori danez Kristian Eriksen, pësoi atak kardiak në fushë.

Fillimisht UEFA njoftoi se ndeshja do të luhej në orën 20:15, por tani është zyrtare dhe takimi do të luhet në orën 20:30.


LAJMI KRYESOR: E FRIKSHME!!! Eriksen humbi ndjenjat në fushë! Pësoi arrest kardiak, tani është mirë në spital, kërkesa për shokët e skuadrës

E.Ç (Dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment