Kulture

“Pësova një problem kardiak”, Bujar Asqeriu tregon momentin kur mësoi shembjen e Teatrit Kombëtar

Ai ka treguar se nuk shkoi dot në protestë, pasi nuk e kishin lejuar të afërmit e tij.
Featured image of article: “Pësova një problem kardiak”, Bujar Asqeriu tregon momentin kur mësoi shembjen e Teatrit Kombëtar Bujar Asqeriu, aktor

TIRANË- Aktori i njohur, Bujar Asqeriu, ka folur sot për shembjen e Teatrit Kombëtar. Ai u shpreh se  ditët kur u shemb Teatri Kombëtar ka pasur një problem kardiak dhe ka pirë disa qetësues. Ai ka treguar se nuk shkoi dot në protestë, pasi nuk e kishin lejuar të afërmit e tij.

Pata një problem kartiak kur u shemb Teatri Kombëtar, piva disa qetësues. Ditën tjetër shkova në teatër dhe takova policët e u thash pse i kishin tërhequr zvarr artistët dhe qytetarët”, u shpreh Asqeriu.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Më tej aktori u shpreh se ai ka qenë kundër shembjes së godinës dhe ka dënuar dhunën e policisë ndaj qytetarëve dhe artistëve.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment